Aantal vuurwerkgewonden bij Oogziekenhuis opgelopen tot 27
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal mensen dat met oogletsel door vuurwerk is binnengekomen bij het Oogziekenhuis in Rotterdam is opgelopen tot 27. Acht van hen zijn inmiddels geopereerd. Het gaat om voorlopige cijfers, de aantallen kunnen nog verder oplopen, benadrukt de gespecialiseerde kliniek.
Onder de patiënten zijn twee meisjes die jonger zijn dan 18 jaar. De anderen zijn jongens en mannen. De helft is minderjarig en eveneens de helft stak het vuurwerk niet zelf af, maar stond in de buurt. Voor zover bekend werd het letsel in ongeveer 60 procent van de gevallen veroorzaakt door legaal vuurwerk en 10 procent door illegaal vuurwerk. De rest is onbekend. Eén slachtoffer is volledig blind geworden aan een oog. Het Oogziekenhuis in Rotterdam bedient Rotterdam en omstreken, de provincie Zeeland en het westen van Noord-Brabant.
Oogarts Tjeerd de Faber van het ziekenhuis zei tijdens de nieuwjaarsnacht dat het "weer dezelfde tragedie als vorig jaar" was. Hij wil dat er een landelijk vuurwerkverbod komt.
Landelijke cijfers van oogletsels volgen later deze week. Bij de jaarwisseling van 2023 naar 2024 liepen minstens 156 mensen in Nederland oogletsel op. Een op de drie patiënten liep blijvend letsel op. Elf ogen werden blind.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar via een hack vorig jaar de medische gegevens van ongeveer een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag mogelijk weer bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker gaan uitvoeren. De organisatie Bevolkingsonderzoek Nederland, die samenwerkte met Clinical Diagnostics, staat hiervoor open omdat er nu te weinig capaciteit is om het bevolkingsonderzoek op tijd uit te voeren. Wel moet het laboratorium een verbeterplan maken, zodat het de veiligheid van de gegevens kan garanderen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.
3 weken geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.
3 weken geledenUTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.
4 weken geledenAMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.
1 maand geleden