
Aantal vrijwillig teruggekeerde Syriërs in maart bijna verdubbeld
DEN HAAG (ANP) - Het aantal Syriërs dat op eigen initiatief is teruggekeerd naar het thuisland is snel gestegen. In maart ging het om bijna evenveel mensen als in januari en februari van dit jaar bij elkaar. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Dienst Terugkeer en Vertrek (DT&V).
In januari en februari registreerde de dienst 130 Syriërs die vrijwillig teruggingen. In maart verruilden 120 mensen Nederland voor Syrië. Mogelijk zijn deze 250 mensen niet alle terugkeerders, aangezien men ook zonder dit door te geven aan DT&V weg kan gaan.
In december werd dictator Bashar al-Assad door rebellen verdreven. Dat gebeurde onder leiding van de huidige president Ahmed al-Sharaa. Voor de val van Assad keerden mensen zelden tot nooit terug naar Syrië. Wie nu terug wil, kan daarbij hulp krijgen van DT&V. De dienst organiseert onder andere een vliegticket en geeft 900 euro contant geld mee.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hackers hebben de gegevens gestolen van meer dan 485.000 vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens Bevolkingsonderzoek Nederland gaat het niet alleen om hun persoonlijke informatie, zoals naam en adres. Van een deel van de vrouwen zijn de testuitslagen van uitstrijkjes en zelftesten ook gestolen.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Vanwege het warme weer geldt vanaf dinsdag 10.00 uur het Nationaal Hitteplan voor alle provincies in Nederland. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandag na overleg met het KNMI over de weersverwachting. De temperatuur kan op dinsdag en woensdag oplopen tot boven de 30 graden.
2 uur geledenGRIJPSKERK (ANP) - Door een ongeluk met twee auto's bij het Groningse Grijpskerk zijn maandagochtend drie mensen om het leven gekomen. Dat meldt de politie op X. Het gaat om twee mannen van 62 en 73 jaar uit de gemeente Westerkwartier en een 50-jarige vrouw uit de gemeente Noardeast-Fryslân.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "geschokt" dat opnieuw journalisten tijdens hun werk in Gaza zijn gedood. Vier medewerkers van nieuwszender Al Jazeera, onder wie correspondent Anas al-Sharif, kwamen zondag om door een aanval op een perstent bij een ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte actie van Israël.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Malou Petter stopt met het presenteren van het tv-programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa maandagochtend gemeld. Volgens Talpa is Petter in de afgelopen periode tot de conclusie gekomen dat de inhoudelijke koers van het programma niet bij haar past.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz erkent dat ze Douwe Bob op X niet had moeten beschuldigen van Jodenhaat. Dat schrijft de VVD-leider in een samen met de zanger opgestelde verklaring op X. Ze maakt excuses en heeft de tweet met de beschuldiging verwijderd.
4 uur geleden