Aantal vliegtuigpassagiers in derde kwartaal 4 procent hoger
DEN HAAG (ANP) - In juli, augustus en september reisden 21,6 miljoen vliegtuigpassagiers van en naar een van de vijf Nederlandse luchthavens. Dat is bijna 4 procent meer dan in hetzelfde kwartaal van 2023. Het aantal vluchten nam met ruim 2 procent toe, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In het derde kwartaal vallen de meeste vakanties en vinden in de regel de meeste vluchten plaats. Met ruim 49.000 vluchten en 7,4 miljoen vervoerde passagiers was augustus tot dusver de drukste maand van het jaar.
Driekwart van de vliegtuigpassagiers vanuit Nederland reisde in het derde kwartaal naar een bestemming binnen Europa. De populairste landen waren Spanje (3 miljoen reizigers), het Verenigd Koninkrijk (2,4 miljoen) en Italiƫ (1,5 miljoen). Buiten Europa waren de Verenigde Staten (1,7 miljoen) de populairste bestemming.
Schiphol
In het derde kwartaal van 2024 ging ruim 87 procent van alle vluchten van en naar Nederland via Amsterdam Schiphol. Het aantal passagiers dat via Schiphol van en naar Nederland reisde, steeg met 5 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Per luchthaven verschillen de populaire bestemmingen. Op Schiphol is het Verenigd Koninkrijk met 12 procent van alle luchtvaartpassagiers het populairst, gevolgd door Spanje met 11 procent. Vanaf Eindhoven Airport reisden de meeste passagiers naar Spanje (29 procent). Italiƫ volgde met ruim 12 procent. Op Rotterdam The Hague Airport is Spanje met 39 procent favoriet, gevolgd door Turkije en Marokko die beiden goed zijn voor ruim 21 procent van de passagiers. Bij Groningen Airport Eelde staat Spanje eveneens bovenaan, bij Maastricht Aachen Airport is dat Turkije.
Charles de Gaulle
Schiphol was met 61,9 miljoen passagiers in 2023 na Parijs Charles de Gaulle de grootste luchthaven van de Europese Unie. De vliegvelden in Madrid en Frankfurt zijn de derde en vierde luchthaven binnen de EU.
Van de tien drukste luchthavens was de toename van het aantal passagiers op Fiumicino (Rome) met 38 procent, ten opzichte van 2022, het grootst. Van de grotere Europese vliegvelden die niet bij de EU horen, zijn Istanbul Havalimani (Turkije) en London Heathrow (Verenigd Koninkrijk) met achtereenvolgens 76 en 79,2 miljoen vliegtuigpassagiers het grootst.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
15 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
2 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
2 uur geleden