Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal vliegtuigpassagiers in derde kwartaal 4 procent hoger

Aantal vliegtuigpassagiers in derde kwartaal 4 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - In juli, augustus en september reisden 21,6 miljoen vliegtuigpassagiers van en naar een van de vijf Nederlandse luchthavens. Dat is bijna 4 procent meer dan in hetzelfde kwartaal van 2023. Het aantal vluchten nam met ruim 2 procent toe, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In het derde kwartaal vallen de meeste vakanties en vinden in de regel de meeste vluchten plaats. Met ruim 49.000 vluchten en 7,4 miljoen vervoerde passagiers was augustus tot dusver de drukste maand van het jaar.

Driekwart van de vliegtuigpassagiers vanuit Nederland reisde in het derde kwartaal naar een bestemming binnen Europa. De populairste landen waren Spanje (3 miljoen reizigers), het Verenigd Koninkrijk (2,4 miljoen) en Italiƫ (1,5 miljoen). Buiten Europa waren de Verenigde Staten (1,7 miljoen) de populairste bestemming.

Schiphol

In het derde kwartaal van 2024 ging ruim 87 procent van alle vluchten van en naar Nederland via Amsterdam Schiphol. Het aantal passagiers dat via Schiphol van en naar Nederland reisde, steeg met 5 procent ten opzichte van een jaar eerder.

Per luchthaven verschillen de populaire bestemmingen. Op Schiphol is het Verenigd Koninkrijk met 12 procent van alle luchtvaartpassagiers het populairst, gevolgd door Spanje met 11 procent. Vanaf Eindhoven Airport reisden de meeste passagiers naar Spanje (29 procent). Italiƫ volgde met ruim 12 procent. Op Rotterdam The Hague Airport is Spanje met 39 procent favoriet, gevolgd door Turkije en Marokko die beiden goed zijn voor ruim 21 procent van de passagiers. Bij Groningen Airport Eelde staat Spanje eveneens bovenaan, bij Maastricht Aachen Airport is dat Turkije.

Charles de Gaulle

Schiphol was met 61,9 miljoen passagiers in 2023 na Parijs Charles de Gaulle de grootste luchthaven van de Europese Unie. De vliegvelden in Madrid en Frankfurt zijn de derde en vierde luchthaven binnen de EU.

Van de tien drukste luchthavens was de toename van het aantal passagiers op Fiumicino (Rome) met 38 procent, ten opzichte van 2022, het grootst. Van de grotere Europese vliegvelden die niet bij de EU horen, zijn Istanbul Havalimani (Turkije) en London Heathrow (Verenigd Koninkrijk) met achtereenvolgens 76 en 79,2 miljoen vliegtuigpassagiers het grootst.

Meer uit Financieel

VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

1 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

1 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

4 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

5 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

5 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

7 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

10 uur geleden