Aantal vliegtuigpassagiers in derde kwartaal 4 procent hoger
DEN HAAG (ANP) - In juli, augustus en september reisden 21,6 miljoen vliegtuigpassagiers van en naar een van de vijf Nederlandse luchthavens. Dat is bijna 4 procent meer dan in hetzelfde kwartaal van 2023. Het aantal vluchten nam met ruim 2 procent toe, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In het derde kwartaal vallen de meeste vakanties en vinden in de regel de meeste vluchten plaats. Met ruim 49.000 vluchten en 7,4 miljoen vervoerde passagiers was augustus tot dusver de drukste maand van het jaar.
Driekwart van de vliegtuigpassagiers vanuit Nederland reisde in het derde kwartaal naar een bestemming binnen Europa. De populairste landen waren Spanje (3 miljoen reizigers), het Verenigd Koninkrijk (2,4 miljoen) en Italië (1,5 miljoen). Buiten Europa waren de Verenigde Staten (1,7 miljoen) de populairste bestemming.
Schiphol
In het derde kwartaal van 2024 ging ruim 87 procent van alle vluchten van en naar Nederland via Amsterdam Schiphol. Het aantal passagiers dat via Schiphol van en naar Nederland reisde, steeg met 5 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Per luchthaven verschillen de populaire bestemmingen. Op Schiphol is het Verenigd Koninkrijk met 12 procent van alle luchtvaartpassagiers het populairst, gevolgd door Spanje met 11 procent. Vanaf Eindhoven Airport reisden de meeste passagiers naar Spanje (29 procent). Italië volgde met ruim 12 procent. Op Rotterdam The Hague Airport is Spanje met 39 procent favoriet, gevolgd door Turkije en Marokko die beiden goed zijn voor ruim 21 procent van de passagiers. Bij Groningen Airport Eelde staat Spanje eveneens bovenaan, bij Maastricht Aachen Airport is dat Turkije.
Charles de Gaulle
Schiphol was met 61,9 miljoen passagiers in 2023 na Parijs Charles de Gaulle de grootste luchthaven van de Europese Unie. De vliegvelden in Madrid en Frankfurt zijn de derde en vierde luchthaven binnen de EU.
Van de tien drukste luchthavens was de toename van het aantal passagiers op Fiumicino (Rome) met 38 procent, ten opzichte van 2022, het grootst. Van de grotere Europese vliegvelden die niet bij de EU horen, zijn Istanbul Havalimani (Turkije) en London Heathrow (Verenigd Koninkrijk) met achtereenvolgens 76 en 79,2 miljoen vliegtuigpassagiers het grootst.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
1 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.
3 uur geleden