Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal vliegtuigpassagiers in derde kwartaal 4 procent hoger

Aantal vliegtuigpassagiers in derde kwartaal 4 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - In juli, augustus en september reisden 21,6 miljoen vliegtuigpassagiers van en naar een van de vijf Nederlandse luchthavens. Dat is bijna 4 procent meer dan in hetzelfde kwartaal van 2023. Het aantal vluchten nam met ruim 2 procent toe, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In het derde kwartaal vallen de meeste vakanties en vinden in de regel de meeste vluchten plaats. Met ruim 49.000 vluchten en 7,4 miljoen vervoerde passagiers was augustus tot dusver de drukste maand van het jaar.

Driekwart van de vliegtuigpassagiers vanuit Nederland reisde in het derde kwartaal naar een bestemming binnen Europa. De populairste landen waren Spanje (3 miljoen reizigers), het Verenigd Koninkrijk (2,4 miljoen) en Italië (1,5 miljoen). Buiten Europa waren de Verenigde Staten (1,7 miljoen) de populairste bestemming.

Schiphol

In het derde kwartaal van 2024 ging ruim 87 procent van alle vluchten van en naar Nederland via Amsterdam Schiphol. Het aantal passagiers dat via Schiphol van en naar Nederland reisde, steeg met 5 procent ten opzichte van een jaar eerder.

Per luchthaven verschillen de populaire bestemmingen. Op Schiphol is het Verenigd Koninkrijk met 12 procent van alle luchtvaartpassagiers het populairst, gevolgd door Spanje met 11 procent. Vanaf Eindhoven Airport reisden de meeste passagiers naar Spanje (29 procent). Italië volgde met ruim 12 procent. Op Rotterdam The Hague Airport is Spanje met 39 procent favoriet, gevolgd door Turkije en Marokko die beiden goed zijn voor ruim 21 procent van de passagiers. Bij Groningen Airport Eelde staat Spanje eveneens bovenaan, bij Maastricht Aachen Airport is dat Turkije.

Charles de Gaulle

Schiphol was met 61,9 miljoen passagiers in 2023 na Parijs Charles de Gaulle de grootste luchthaven van de Europese Unie. De vliegvelden in Madrid en Frankfurt zijn de derde en vierde luchthaven binnen de EU.

Van de tien drukste luchthavens was de toename van het aantal passagiers op Fiumicino (Rome) met 38 procent, ten opzichte van 2022, het grootst. Van de grotere Europese vliegvelden die niet bij de EU horen, zijn Istanbul Havalimani (Turkije) en London Heathrow (Verenigd Koninkrijk) met achtereenvolgens 76 en 79,2 miljoen vliegtuigpassagiers het grootst.

Meer uit Financieel

Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

5 uur geleden
Brussel aan lidstaten: neem alleen gerichte energiemaatregelen

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.

6 uur geleden
Wall Street sluit lager, eBay omhoog na megabod van GameStop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.

6 uur geleden
Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

10 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

10 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

10 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

11 uur geleden