
Aantal verwijzingen naar bureau Halt 11 procent hoger
DEN HAAG (ANP) - Het aantal jongeren dat is doorverwezen naar bureau Halt is voor het eerst in jaren weer gestegen. Ruim 16.000 jongeren moesten vorig jaar een speciaal programma volgen na een misstap met bijvoorbeeld alcohol of drugs, sexting, mishandeling of diefstal. In 2018 betrof dat nog bijna 14.500 jongeren.
Bij bureau Halt krijgen de jongeren een op hen toegesneden programma om te voorkomen dat ze opnieuw in de fout gaan. Zo moeten ze excuses aanbieden aan een eventueel slachtoffer en waar nodig schade vergoeden. Als ze dat traject goed doorlopen, krijgen ze geen strafblad.
De stijging komt volgens bureau Halt onder meer omdat het Openbaar Ministerie steeds vaker kiest voor een doorverwijzing naar het pedagogisch bureau, in plaats van jongeren strafrechtelijk te vervolgen. Ook bijzondere opsporingsambtenaren van gemeenten verwijzen vaker door naar Halt.
Halt is op verzoek van gemeenten ook vaker aanwezig op bijvoorbeeld kermissen en bij carnaval met een speciaal loket. Ook geeft het bureau jaarlijks 11.500 voorlichtingsbijeenkomsten op scholen over onder meer groepsdruk, onlineveiligheid en jeugdcriminaliteit.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend en er voorlopig ook geen neerslag wordt verwacht. In zeker twaalf van de vijfentwintig veiligheidsregio's is fase 2 van kracht. In onder meer Zeeland, Limburg en het noordoostelijk deel van het land geldt nog de lagere fase1.
1 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De rook van de grote brand die sinds de nacht woedt in een bedrijfspand aan de Insulindeweg in het Noord-Hollandse Middenbeemster trekt richting het dorp Neck en de A7, waarschuwt de veiligheidsregio. Omdat de rook over meerdere woonwijken trekt, is een tweede NL-Alert verstuurd.
2 uur geledenWIJLRE (ANP) - De politie heeft in het Limburgse Wijlre een man aangehouden na een dreigende situatie die urenlang duurde. Bij de aanhouding is een stroomstootwapen gebruikt, meldt de politie. Er is geen gevaar meer voor de omgeving.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van hitte in klaslokalen tot stijgende overstromingsrisico's - klimaatverandering heeft nu al "een aanzienlijke invloed" op de gezondheid en het welzijn van kinderen. UNICEF Nederland vraagt daar aandacht voor in een donderdag verschenen rapport.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een helikopter van de Amerikaanse luchtmacht is woensdagavond aangekomen op Schiphol, ziet een ANP-fotograaf. Mogelijk gaat het om de helikopter die de Amerikaanse president Donald Trump vervoert. Die heet dan, zodra de president erin zit, de Marine One. Het toestel is naar Nederland gebracht door een militair transportvliegtuig.
10 uur geledenRILLAND (ANP) - Op snelweg A58 zijn ter hoogte van het Zeeuwse Rilland twee volwassenen en een kind gewond geraakt door een ongeluk. Rond 18.15 uur botsten daar drie auto's op elkaar, meldt de politie. De slachtoffers zijn met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. Over hun toestand is niets bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie politievakbonden en de Centrale Ondernemingsraad uiten in een brief aan de Tweede Kamer hun zorgen over financiële tekorten bij de politie. De organisatie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, maakte demissionair justitieminister David van Weel (VVD) donderdag bekend.
14 uur geleden