Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal verwijzingen naar bureau Halt 11 procent hoger

Aantal verwijzingen naar bureau Halt 11 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - Het aantal jongeren dat is doorverwezen naar bureau Halt is voor het eerst in jaren weer gestegen. Ruim 16.000 jongeren moesten vorig jaar een speciaal programma volgen na een misstap met bijvoorbeeld alcohol of drugs, sexting, mishandeling of diefstal. In 2018 betrof dat nog bijna 14.500 jongeren.

Bij bureau Halt krijgen de jongeren een op hen toegesneden programma om te voorkomen dat ze opnieuw in de fout gaan. Zo moeten ze excuses aanbieden aan een eventueel slachtoffer en waar nodig schade vergoeden. Als ze dat traject goed doorlopen, krijgen ze geen strafblad.

De stijging komt volgens bureau Halt onder meer omdat het Openbaar Ministerie steeds vaker kiest voor een doorverwijzing naar het pedagogisch bureau, in plaats van jongeren strafrechtelijk te vervolgen. Ook bijzondere opsporingsambtenaren van gemeenten verwijzen vaker door naar Halt.

Halt is op verzoek van gemeenten ook vaker aanwezig op bijvoorbeeld kermissen en bij carnaval met een speciaal loket. Ook geeft het bureau jaarlijks 11.500 voorlichtingsbijeenkomsten op scholen over onder meer groepsdruk, onlineveiligheid en jeugdcriminaliteit.

Meer uit Binnenland

Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

2 uur geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.

2 uur geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

4 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

4 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

6 uur geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

10 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

13 uur geleden