
'Aantal vertraagde en geannuleerde vluchten afgenomen'
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vertraagde vluchten is het afgelopen jaar met bijna 20 procent gedaald ten opzichte van 2018. Ook het aantal geannuleerde vluchten is met 21 procent flink teruggelopen. Dat blijkt uit cijfers die BNR Nieuwsradio heeft opgevraagd bij EUclaim.
Een deel van de daling kan worden verklaard door het relatief grote aantal stakingen in 2018, zegt Paul Vaneker van EUclaim tegen de nieuwszender. Verder speelde het beperkte aantal slechtweerdagen in 2019 een rol en was er in het najaar aanzienlijk minder overlast door mist dan in andere jaren.
Op de website heeft EUclaim de langste vertragingen op een rijtje gezet. Bovenaan stond vlucht OR690 van TUI, van Funchal op Madeira naar Amsterdam: die vertrok door een technisch mankement met 60 uur en 19 minuten vertraging. Daarmee is het record van 55 uur en 27 minuten uit 2018 ruim gebroken.
Op de tweede plaats kwam de TUI-vlucht OR368 Curaçao-Amsterdam. Daar moesten passagiers 60 uur en 5 minuten wachten op vertrek, eveneens door een technisch mankement.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht heeft het ook dinsdag drukker dan normaal door pechgevallen die te maken hebben met de hitte. De pechdienst van de ANWB ziet vooral gestrande automobilisten waarbij de auto start- of accuproblemen heeft.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf hoeft een column die misdaadjournalist John van den Heuvel vorige maand schreef niet te rectificeren, oordeelde de rechtbank Amsterdam dinsdag. Advocaat Vito Shukrula had dat geëist in een kort geding omdat Van den Heuvel volgens hem "feitelijk onjuiste, kwalijke en lasterlijke informatie" had gepubliceerd over hem. De rechtbank wees alle eisen van Shukrula af.
38 minuten geledenBONN (ANP) - Terwijl Nederland zijn warmste 1 juli sinds het begin van de metingen beleeft, is het ook in veel andere Europese landen uitzonderlijk warm voor de tijd van het jaar. Uitschieters qua temperatuur worden gemeten in een groot gebied, van het Verenigd Koninkrijk tot aan Portugal en van de Balkan en Italië tot het westen van Duitsland, laten de Europese weer- en klimaatdiensten zien. Op veel plaatsen in Europa is het "ongebruikelijk" of zelfs "extreem" heet.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Radiozender KINK heeft een procedure over de toekenning van de FM-frequenties verloren. De rechter in Rotterdam heeft alle bezwaren van de zender dinsdag verworpen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland zet vanaf volgende week drones in bij incidenten op de weg of het water. Het gaat om een proef waarbij onder meer wordt gekeken naar de voordelen, de kosten en de waarde van de drone-inzet voor navigatiediensten als Google Maps en TomTom.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voetballer Mohamed Ihattaren (23) heeft een taakstraf van zestig uur gekregen voor de mishandeling van zijn toenmalige vriendin en voor een poging tot bedreiging. Het Openbaar Ministerie heeft de straf, die is opgelegd tijdens een hoorzitting op 19 mei, dinsdag naar buiten gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Afsluitdijk is weer open voor verkeer. Na een storing aan de brug over de Stevinsluizen bij Den Oever was de snelweg enige tijd in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat meldt dat het verkeer nu in beide richtingen over de Zuidbrug wordt geleid.
1 uur geleden