Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal vermiste personen in Mexico passeert de 100.000

Aantal vermiste personen in Mexico passeert de 100.000

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Meer dan 100.000 personen worden vermist in Mexico. Het aantal vermiste personen in het landelijk register van het ministerie van Binnenlandse Zaken van Mexico steeg maandag voor het eerst voorbij dit punt. Volgens schattingen zijn sinds de start van de drugsoorlog in het land in 2006 al meer dan 350.000 mensen omgekomen. Vorig jaar waren er in Mexico gemiddeld 94 moorden per dag.

Volgens verschillende organisaties die zoeken naar de vermiste personen, doen veel families geen melding van een vermissing vanwege het wantrouwen tegen de overheid. Het daadwerkelijke aantal ligt daarom waarschijnlijk nog veel hoger dan het officiële gemelde cijfer.

"De georganiseerde misdaad is een van de hoofdveroorzakers van de verdwijningen van mensen in Mexico, met eveneens een aanmerkelijk aandeel of een passieve rol van de kant van overheidsambtenaren", stond in april in een bericht van een VN-commissie die zich richtte op de verdwijningen. Onder de slachtoffers bevinden zich onder anderen activisten, journalisten en migranten. Het aantal vermissingen van vrouwen en jongeren zou alarmerend stijgen, maar de grootste groep vermiste personen zijn mannen tussen de 15 en 40 jaar.

Meer uit Buitenland

Kallas: militaire mobiliteit cruciale verzekeringspolis voor EU

BRUSSEL (ANP) - Het snel kunnen verplaatsen en inzetten van militairen is een "cruciale verzekeringspolis voor de Europese veiligheid". Dat onderstreepte de EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. "Je hoopt dat je het nooit op volle capaciteit hoeft te gebruiken, maar het zorgt voor een geloofwaardiger afschrikking en verdediging", aldus Kallas tijdens een persconferentie waar het voorstel voor militaire mobiliteit van de Europese Commissie werd gepresenteerd.

50 minuten geleden
Meer camera's bij Louvre na geruchtmakende roof

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse museum Louvre laat voor eind 2026 honderd externe bewakingscamera's plaatsen. Daarmee moet de beveiliging worden verbeterd na de geruchtmakende roof van vorige maand, zei directeur Laurence Des Cars tijdens een hoorzitting in het parlement.

1 uur geleden
Sociaaldemocraten niet langer grootste partij in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense Sociaaldemocraten zijn voor het eerst in meer dan honderd jaar niet meer de grootste partij in Kopenhagen. De partij waartoe ook premier Mette Frederiksen behoort, kreeg bij de lokale verkiezingen grofweg een op de acht kiezers in de hoofdstad achter zich. Dat is ver achter de Rood-Groenen, die bijna een kwart van de stemmen in Kopenhagen wisten te halen. Denen konden dinsdag hun stem uitbrengen voor zowel de gemeenteraad als een regionaal bestuur.

2 uur geleden
Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door Russische aanvallen in de nacht van dinsdag op woensdag op de Oekraïense stad Ternopil is opgelopen naar negentien, melden de autoriteiten. Nog eens 66 mensen raakten gewond, onder wie zestien kinderen.

2 uur geleden
Polen sluit Russisch consulaat in Gdansk, laatste in het land

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen sluit het laatste Russische consulaat in het land, de vestiging in Gdansk. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Radosław Sikorski woensdag in het Poolse parlement, de Sejm. De minister kondigde verder aan "de komende dagen" te komen met meer maatregelen tegen Rusland. Hij voegde eraan toe dat die niet slechts diplomatiek van aard zullen zijn. Als het consulaat wordt gesloten, is de enige resterende Russische diplomatieke post in Polen de ambassade in Warschau.

2 uur geleden
Oekraïne meldt doden na aanvallen in westen van het land

KYIV (ANP) - Zeker negen mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke aanvallen op Oekraïne. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat Rusland opnieuw honderden aanvalsdrones en tientallen raketten heeft ingezet om zijn land te bestoken.

4 uur geleden
Japanse kuststad getroffen door grootste brand in decennia

TOKYO (ANP/RTR) - Een uitzonderlijk grote brand in een kuststad in het zuiden van Japan heeft zeker één persoon het leven gekost. Minstens 170 gebouwen in Oita zijn door het vuur beschadigd. De kuststad, met zo'n half miljoen inwoners, ligt ongeveer 750 kilometer ten zuidwesten van Tokyo, op het eiland Kyushu. Het is de grootste brand in een Japanse stad in decennia. Hulpdiensten proberen nog steeds het vuur te bedwingen.

5 uur geleden