Aantal verkochte tickets EK vrouwen op bijna half miljoen
LONDEN (ANP) - Voor het komende Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen zijn bijna een half miljoen tickets verkocht. Vooral de wedstrijden van gastland Engeland zijn populair. De openingswedstrijd van komende woensdag op Old Trafford in Manchester, tussen Engeland en Oostenrijk, is uitverkocht. Datzelfde geldt voor de finale op Wembley in Londen op 31 juli, meldt de organisatie.
Sarina Wiegman, bondscoach van Engeland, vindt het leuk om te zien dat het toernooi leeft. Het EK zou eigenlijk vorig jaar zijn, maar werd vanwege de coronapandemie met een jaar uitgesteld. "Ik denk dat we er goed opstaan", aldus Wiegman, die Oranje bij het vorige EK in 2017 in Nederland de titel bezorgde. Als bondscoach van Engeland is Wiegman nog ongeslagen, inmiddels al veertien wedstrijden.
Nederland speelt volgende week zaterdag de eerste groepswedstrijd op het EK, tegen Zweden.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
14 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
21 uur geleden