Aantal verkochte tickets EK vrouwen op bijna half miljoen
LONDEN (ANP) - Voor het komende Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen zijn bijna een half miljoen tickets verkocht. Vooral de wedstrijden van gastland Engeland zijn populair. De openingswedstrijd van komende woensdag op Old Trafford in Manchester, tussen Engeland en Oostenrijk, is uitverkocht. Datzelfde geldt voor de finale op Wembley in Londen op 31 juli, meldt de organisatie.
Sarina Wiegman, bondscoach van Engeland, vindt het leuk om te zien dat het toernooi leeft. Het EK zou eigenlijk vorig jaar zijn, maar werd vanwege de coronapandemie met een jaar uitgesteld. "Ik denk dat we er goed opstaan", aldus Wiegman, die Oranje bij het vorige EK in 2017 in Nederland de titel bezorgde. Als bondscoach van Engeland is Wiegman nog ongeslagen, inmiddels al veertien wedstrijden.
Nederland speelt volgende week zaterdag de eerste groepswedstrijd op het EK, tegen Zweden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
15 uur geleden