Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen
DEN HAAG (ANP) - Om het woningtekort tegen te gaan komen er in Nederland steeds meer tijdelijke huizen bij, zoals containerwoningen, kant-en-klare flexhuizen of kantoren die zijn omgebouwd tot tijdelijke studio's. Vorig jaar is voor meer dan 6000 van deze woningen een vergunning verstrekt. Dit zijn bijna drie keer zo veel als in 2020, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgezocht. In 2023 ging het nog om ruim 4000 vergunningen.
Tijdelijke huizen kunnen sneller worden gebouwd omdat er minder strenge regels gelden. Ze mogen er vaak maximaal tien jaar staan en worden vooral nieuw gebouwd. Een klein deel van de vergunningen die werd afgegeven, vorig jaar zo'n 10 procent, is door verbouw ontstaan. Bijvoorbeeld doordat een groot kantoorpand is omgebouwd naar tijdelijke appartementen. Vooral woningcorporaties zijn opdrachtgever voor deze tijdelijke huizen.
In Brabant werden vorig jaar de meeste vergunningen voor tijdelijke woningen afgegeven: ongeveer 1600. Daarna volgen Noord- en Zuid-Holland. Het aantal tijdelijke woningen dat gebouwd mag worden, wisselt sterk per jaar. Vaak wordt er in één keer een grootschalig project met veel tijdelijke woningen vergund, waarna er een tijdlang minder vergunningen worden afgegeven.
Het statistiekbureau bekeek ook op gemeenteniveau voor hoeveel tijdelijke huizen een vergunning werd verleend. Die cijfers gaan over 2020 tot en met 2024 bij elkaar opgeteld. In die periode werden in Tilburg de meeste tijdelijke woningen vergund. Daarna volgen Ouder-Amstel in de buurt van Amsterdam, Hengelo, Utrecht en Breda.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.
55 minuten geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
20 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geleden