Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal vergunde nieuwbouwwoningen flink teruggevallen

Aantal vergunde nieuwbouwwoningen flink teruggevallen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal afgegeven vergunningen voor de bouw van nieuwe woningen is in het derde kwartaal flink gedaald ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Waar in de maanden april tot en met juni nog 18.900 nieuwbouwwoningen werden vergund, was dat in de drie maanden daarna 12.400.

Een dergelijke terugval in het derde kwartaal was ook in 2021 en 2023 te zien. "Deels kan dat te maken hebben met een seizoenseffect, maar dat is geen gegeven", legt CBS-hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen uit. In 2018, 2019 en 2020 was de daling namelijk niet zo uitgesproken. Een echte verklaring kan Van Mulligen niet geven. "Er is geen sprake van een lage vraag naar woningen. Zo komen er steeds meer huishoudens bij die op zoek zijn naar een woning, starters die willen doorstromen of mensen die juist kleiner willen wonen."

In totaal werden in het vorige kwartaal 17.100 nieuwbouwwoningen gerealiseerd. In dezelfde periode een jaar eerder waren dat nog 19.100. Het CBS meldde eerder dat het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen in de eerste zes maanden van dit jaar was gezakt naar het laagste niveau sinds 2018. Over die periode kwamen er bijna 32.700 nieuw gebouwde woningen bij, waar dat er vorig jaar in dezelfde periode nog meer dan 34.000 waren.

Het kabinet heeft de ambitie om jaarlijks 100.000 woningen te realiseren. Bouwend Nederland pleitte vorige maand daarom al voor "afdwingbare afspraken", die het kabinet moet maken met het Rijk, gemeenten en provincies. Die afspraken moeten leiden tot het afgeven van 100.000 bouwvergunningen per jaar, die nodig zijn om de woningen te realiseren. Vorig jaar gaven Nederlandse gemeenten nog het laagste aantal vergunningen af sinds 2016, 55.000 in totaal.

Meer uit Financieel

Tesla verbreekt verkooprecord van Volkswagen in Noorwegen

OSLO (ANP/RTR) - Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november met een verdrievoudiging van de verkoop van een aanstaande belastingverhoging.

1 uur geleden
TNO: ASML grootste R&D-investeerder, Nederland verliest terrein

DEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.

1 uur geleden
UWV verdubbelt tijdelijk beslistermijn WIA-beoordelingen

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.

2 uur geleden
Leidinggevende bij KLM wordt nieuwe topman van Transavia

SCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.

2 uur geleden
Meer elektrische auto's verkocht door dreigende hogere bijtelling

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.

3 uur geleden
Bitcoin zakt weer naar laagste niveau sinds april

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).

3 uur geleden
Consumenten hebben vaker voorkeur voor afhalen van pakketjes

DEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.

3 uur geleden