Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal verdrinkingsdoden in 2023 iets hoger dan in jaren ervoor

Aantal verdrinkingsdoden in 2023 iets hoger dan in jaren ervoor

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn iets meer mensen verdronken dan gemiddeld in de afgelopen tien jaar. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in 2023 98 sterfgevallen door verdrinking. In het afgelopen decennium waren dit er jaarlijks gemiddeld 88.

Het gaat hierbij alleen om verdrinkingsongevallen. Gevallen van zelfdoding of moord zijn niet meegenomen.

Het aantal verdrinkingsongevallen schommelt per jaar. Daarom onderzocht het statistiekbureau ook het totale aantal verdrinkingen in tien jaar tijd, tussen 2014 en 2023. In die periode verdronken 877 Nederlanders. Driekwart daarvan verdronk in open water, zoals in zee, een meer of gracht. De rest overleed dicht bij huis, bijvoorbeeld in een bad of vijver.

Zestigplussers

Zestigplussers overleden de afgelopen tien jaar relatief het vaakst door verdrinking. Ook onder jonge kinderen van migranten was dit aantal flink hoger. Het CBS rekende uit dat kinderen tot 10 jaar die in een land buiten Europa zijn geboren, negen keer vaker verdronken dan kinderen met een Nederlandse herkomst.

Relatief gezien verdronken de meeste mensen in de waterrijke regio's Zeeland, Amsterdam-Amstelland, Noord-Holland-Noord en Friesland. In de regio Amsterdam verdronken absoluut gezien de meeste mensen. Van de verdrinkingsgevallen onder mensen die niet in Nederland wonen, zoals toeristen, vond 20 procent in Amsterdam plaats.

Over 2024 zijn nog geen cijfers beschikbaar, maar de afgelopen weken kwamen meerdere zwemmers in de problemen op het water. Vrijdag verdronk een Poolse man in de Lathumseplas bij Giesbeek, in de buurt van Arnhem. Een 52-jarige Duitser overleed zaterdag in het Kattendiep bij Kampen, en in Smalle Ee, in de buurt van Drachten, werd een zwemmer in kritieke toestand aangetroffen. Maandag moest een 6-jarige jongen gereanimeerd worden nadat hij uit het water was gehaald bij een recreatieplas in een vakantiepark in de buurt van Wezep (Gelderland).

Meer uit Binnenland

Halsema trouwt stellen van gelijk geslacht bij 25-jarig jubileum

AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.

4 uur geleden
Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

9 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

10 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

12 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

12 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

14 uur geleden
Minderjarige krijgt straf voor plannen terreuraanslagen

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.

14 uur geleden