Aantal vakantieboekingen eerste helft 2024 met 6 procent gestegen
LEUSDEN (ANP) - Nederlanders zoeken vanwege het slechte weer dit jaar veel vaker de zon op. Reisbranchevereniging ANVR zag het aantal boekingen de eerste helft van dit jaar met 6 procent stijgen.
De grootste stijging deed zich voor tijdens de meivakantie. "In juni was het even mooi weer, maar daarna namen de boekingen weer toe", aldus een woordvoerder. Cijfers over juli heeft de ANVR nog niet.
Populaire bestemmingen zijn zoals altijd Spanje, Portugal, Griekenland, Turkije en Italië. "Vooral Turkije is weer erg in trek. Maar we zien ook dat de belangstelling voor Zweden, Noorwegen en IJsland toeneemt. Verder merken we dat mensen meer kiezen voor kwaliteit. De belangstelling voor heel goedkope vakanties neemt af."
Meer kwaliteit
Uit een peiling van het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) blijkt dat 88 procent van de Nederlanders afgelopen maand van plan was op vakantie te gaan. Een jaar geleden was dit nog 85 procent.
Circa 45 procent van de ondervraagden past de vakanties aan door de hoge prijzen, vooral door minder vaak op vakantie te gaan, blijkt uit de peiling. Volgens reisbranchevereniging ANVR kiezen Nederlanders meer voor kwaliteit en neemt de belangstelling voor heel goedkope vakanties af.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
1 uur geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
9 uur geleden