Aantal vakantieboekingen eerste helft 2024 met 6 procent gestegen
LEUSDEN (ANP) - Nederlanders zoeken vanwege het slechte weer dit jaar veel vaker de zon op. Reisbranchevereniging ANVR zag het aantal boekingen de eerste helft van dit jaar met 6 procent stijgen.
De grootste stijging deed zich voor tijdens de meivakantie. "In juni was het even mooi weer, maar daarna namen de boekingen weer toe", aldus een woordvoerder. Cijfers over juli heeft de ANVR nog niet.
Populaire bestemmingen zijn zoals altijd Spanje, Portugal, Griekenland, Turkije en Italië. "Vooral Turkije is weer erg in trek. Maar we zien ook dat de belangstelling voor Zweden, Noorwegen en IJsland toeneemt. Verder merken we dat mensen meer kiezen voor kwaliteit. De belangstelling voor heel goedkope vakanties neemt af."
Meer kwaliteit
Uit een peiling van het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) blijkt dat 88 procent van de Nederlanders afgelopen maand van plan was op vakantie te gaan. Een jaar geleden was dit nog 85 procent.
Circa 45 procent van de ondervraagden past de vakanties aan door de hoge prijzen, vooral door minder vaak op vakantie te gaan, blijkt uit de peiling. Volgens reisbranchevereniging ANVR kiezen Nederlanders meer voor kwaliteit en neemt de belangstelling voor heel goedkope vakanties af.
Meer uit Financieel
MUMBAI (ANP) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
14 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
11 uur geleden