Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal uitkeringsaanvragen in Verenigd Koninkrijk neemt weer toe

Aantal uitkeringsaanvragen in Verenigd Koninkrijk neemt weer toe

LONDEN (ANP) - Het aantal uitkeringsaanvragen in Groot-Brittannië loopt weer op, na een beperkte afname in juni. Volgens het Britse statistiekbureau kwamen er vorige maand meer dan 94.000 aanvragen voor een werkloosheidsuitkering bij.

De coronacrisis hakt er flink in bij de Britten. Het totaal aantal aanvragen bedraagt inmiddels zo'n 2,7 miljoen. Vooral in april zagen veel mensen zich genoodzaakt om bij de overheid aan te kloppen voor steun. Toen kwamen er meer dan een miljoen aanvragen bij. Ook in mei zat het aantal aanvragen sterk in de lift. In juni was sprake van een beperkte afname, met 68.500 aanvragen.

De werkloosheid bleef in juni, de meest recente maand waarover dit is gemeten, niettemin steken op een zeer laag niveau. Dit komt omdat veel Britten die in de eerste crisismaanden zonder werk kwamen te zitten, niet meteen op zoek gingen naar een nieuwe baan. Zij werden daarom nog niet als werkloze geregistreerd. Volgens het statistiekbureau bedroeg de Britse werkeloosheid in juni 3,8 procent, van 4,1 procent in mei. In het tweede kwartaal als geheel kwam de werkloosheid uit op 3,9 procent.

Meer uit Financieel

Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

29 minuten geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

32 minuten geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

2 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

2 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

7 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

7 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

10 uur geleden