Aantal Turkse coronadoden gestegen naar ruim vijfhonderd
ANKARA (ANP/AFP) - Het aantal doden in Turkije als gevolg van het coronavirus is de vijfhonderd gepasseerd. Dat maakte de Turkse minister van Volksgezondheid Fahrettin Koca zaterdag bekend. Hij zei dat er nu 501 doden zijn gemeld. Bijna 24.000 mensen raakten besmet. De meeste gevallen zijn in Istanbul gemeld.
Het aantal dodelijke slachtoffers steeg in een dag tijd met 76. In totaal werden in dat tijdsbestek bijna 20.000 Turken getest op het virus, aldus Koca.
Turkije heeft net als andere landen verregaande maatregelen getroffen in de hoop zo het virus te beteugelen. Scholen zijn dicht, mensen moeten zoveel mogelijk thuisblijven en bijeenkomsten zijn verboden. Jongeren onder de twintig jaar mogen sinds zaterdag hun huis niet verlaten. Ook maakte de Turkse president Erdogan eerder bekend dat 31 steden op slot gaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
8 uur geleden