Aantal Tsjechische coronadoden in drie weken tijd verdubbeld
PRAAG (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen in Tsjechië als gevolg van het coronavirus is in november verdubbeld en heeft de grens van 7000 overschreden, meldt het ministerie van Volksgezondheid zaterdag.
Volgens de cijfers bedroeg het aantal geregistreerde doden zaterdag 7021, vergeleken met de 3523 die eind oktober werden gemeld.
Het land, een van de zwaarst door de pandemie getroffen landen in Europa, heeft de afgelopen weken het aantal nieuwe coronabesmettingen en ziekenhuispatiënten zien afnemen, waardoor de regering de coronamaatregelen iets kan versoepelen.
Het ministerie van Volksgezondheid meldde vrijdag 5809 nieuwe besmettingen, minder dan de helft van de piekaantallen rond de maanden oktober en november.
Het aantal ziekenhuisopnames daalde tot 6307, vergeleken met een piek van 8283 op 6 november.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.
27 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.
47 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt Rusland een staakt-het-vuren te hebben voorgesteld voor tijdens het bezoek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die worden dit weekend in Moskou en Kyiv verwacht en volgens Zelensky zou het goed zijn voor de onderhandelingen om die dagen niet aan te vallen.
50 minuten geledenBELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - De uitvaart van de Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić vindt komende maandag plaats, bevestigt zijn zoon na berichten in Servische media. Er worden tienduizenden mensen verwacht in Belgrado voor de uitvaart met staatseer.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De populaire partij van de radicaal-rechtse Marine Le Pen ligt onder vuur om de aankondiging dat die de hulp aan Oekraïne wil stopzetten. Het Rassemblement National "dient Rusland", zegt een belangrijke rivaal van Le Pen in de presidentsverkiezingen van volgend jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Sabotageacties bij het Duitse stroomnet waren vermoedelijk het werk van een klimaatactivist, stelt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De autoriteiten zoeken een 48-jarige man die naar verluidt in een brief de verantwoordelijkheid voor de aanvallen van deze week heeft opgeëist.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lidstaten van de Verenigde Naties willen dat wordt overgestapt op wereldkaarten waarop de echte omvang van onder meer Afrika beter wordt afgebeeld. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties nam een resolutie aan waarin kritiek wordt geuit op de veelgebruikte mercatorprojectie.
1 uur geleden