Aantal Tsjechische coronadoden in drie weken tijd verdubbeld
PRAAG (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen in Tsjechië als gevolg van het coronavirus is in november verdubbeld en heeft de grens van 7000 overschreden, meldt het ministerie van Volksgezondheid zaterdag.
Volgens de cijfers bedroeg het aantal geregistreerde doden zaterdag 7021, vergeleken met de 3523 die eind oktober werden gemeld.
Het land, een van de zwaarst door de pandemie getroffen landen in Europa, heeft de afgelopen weken het aantal nieuwe coronabesmettingen en ziekenhuispatiënten zien afnemen, waardoor de regering de coronamaatregelen iets kan versoepelen.
Het ministerie van Volksgezondheid meldde vrijdag 5809 nieuwe besmettingen, minder dan de helft van de piekaantallen rond de maanden oktober en november.
Het aantal ziekenhuisopnames daalde tot 6307, vergeleken met een piek van 8283 op 6 november.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.
42 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
12 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
12 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
14 uur geleden