Aantal toeristen op Aruba fors afgenomen
ORANJESTAD (ANP) - Het aantal toeristen dat de afgelopen maanden Aruba heeft bezocht is fors gedaald als gevolg van het rondwarende coronavirus. In de maanden juli, augustus en september reisden 44.000 toeristen, vooral Amerikanen, naar Aruba. Normaal gesproken ontvangt het eiland rond de 80.000 toeristen per maand. Dat heeft minister Evelyn Wever-Croes zondagavond in een nationale rede bekendgemaakt. Ze is blij met alle toeristen die het eiland bezoeken.
Ze heeft de bevolking opgeroepen vol te houden met het volgen van de coronamaatregelen. Het eiland kent een grote terugval van het aantal besmettingen, van 1630 besmettingen op 16 september naar 517 op 4 oktober. Volgens Wever-Croes moet de bevolking zo veel mogelijk thuis blijven, samenscholingen vermijden, vaak de handen wassen en afstand houden van anderen. Als dat niet mogelijk is, moeten mensen een mondkapje dragen.
Volgens Wever-Croes heeft Aruba meer toeristen nodig. Maar die komen volgens haar alleen als het aantal besmettingen op het eiland afneemt. En als er meer toeristen komen, betekent dat volgens haar "meer werkgelegenheid en meer inkomen voor iedereen die in de toerismesector werkt".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
1 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
1 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.
2 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft tijdens een doorzoeking afgelopen week in de Haagse wijk Duindorp 586 kilo drugs gevonden. Daarnaast zijn er negen mannen aangehouden, meldt de politie maandag. Een van de verdachten is inmiddels vrijgelaten, maar blijft verdachte in het onderzoek. De overige acht verdachten worden woensdag 12 augustus voorgeleid bij de rechter-commissaris.
5 uur geleden