Aantal tips bij Meld Misdaad Anoniem terug op niveau voor corona
DEN HAAG (ANP) - Meld Misdaad Anoniem (M.) heeft vorig jaar 18.857 meldingen naar politie en andere opsporingsinstanties doorgestuurd. Daarmee is het maandelijks gemiddelde aantal meldingen, na een hoger aantal tijdens de coronapandemie, terug op het ‘oude’ niveau. Volgens de organisatie meldden mensen het afgelopen jaar het meest over drugsgerelateerde zaken (met 10.241 ruim de helft). Daarna over geweld, gezochte verdachten en financieel-economische delicten.
Ter vergelijking: Over 2020 meldde de organisatie 25.818 meldingen. En dat was dan weer ruim 50 procent meer dan het jaar ervoor (2019), toen 16.890 tips binnenkwamen. Dat toegenomen aantal meldingen kwam grotendeels door de coronamaatregelen, zei de organisatie toen. Want doordat mensen vaker thuis waren en minder op straat, vielen zaken als drugshandel en illegale prostitutie op straat meer op en verdubbelde het aantal meldingen daarover toen bijna. Dinsdag voegt M. daar nog aan toe dat ook de grote maatschappelijke verontwaardiging over geweld en vernielingen bij de rellen in binnensteden een rol speelde.
Bij M. kwamen in 2022 1580 tips binnen naar aanleiding van opsporingsprogramma’s, zoals Opsporing Verzocht en regionale opsporingsprogramma’s. Uit een terugkoppeling van de politie blijkt dat vorig jaar minstens 3046 verdachten werden opgespoord dankzij tips via Meld Misdaad Anoniem, zo stelt de organisatie.
M. bestaat twintig jaar. In die afgelopen twintig jaar stuurde Meld Misdaad Anoniem ruim 305.000 meldingen naar de politie en opsporingsinstanties en zijn, zo claimt M., minstens 36.000 mensen aangehouden. Marc Janssen van de organisatie benadrukt dat "de anonimiteit ervoor zorgt dat belangrijke informatie toch bij de politie en opsporingsinstanties terecht komt, maar dat de melder buiten beeld blijft".
Meer uit Binnenland
LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
16 uur geleden