Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal tips bij Meld Misdaad Anoniem terug op niveau voor corona

Aantal tips bij Meld Misdaad Anoniem terug op niveau voor corona

DEN HAAG (ANP) - Meld Misdaad Anoniem (M.) heeft vorig jaar 18.857 meldingen naar politie en andere opsporingsinstanties doorgestuurd. Daarmee is het maandelijks gemiddelde aantal meldingen, na een hoger aantal tijdens de coronapandemie, terug op het ‘oude’ niveau. Volgens de organisatie meldden mensen het afgelopen jaar het meest over drugsgerelateerde zaken (met 10.241 ruim de helft). Daarna over geweld, gezochte verdachten en financieel-economische delicten.

Ter vergelijking: Over 2020 meldde de organisatie 25.818 meldingen. En dat was dan weer ruim 50 procent meer dan het jaar ervoor (2019), toen 16.890 tips binnenkwamen. Dat toegenomen aantal meldingen kwam grotendeels door de coronamaatregelen, zei de organisatie toen. Want doordat mensen vaker thuis waren en minder op straat, vielen zaken als drugshandel en illegale prostitutie op straat meer op en verdubbelde het aantal meldingen daarover toen bijna. Dinsdag voegt M. daar nog aan toe dat ook de grote maatschappelijke verontwaardiging over geweld en vernielingen bij de rellen in binnensteden een rol speelde.

Bij M. kwamen in 2022 1580 tips binnen naar aanleiding van opsporingsprogramma’s, zoals Opsporing Verzocht en regionale opsporingsprogramma’s. Uit een terugkoppeling van de politie blijkt dat vorig jaar minstens 3046 verdachten werden opgespoord dankzij tips via Meld Misdaad Anoniem, zo stelt de organisatie.

M. bestaat twintig jaar. In die afgelopen twintig jaar stuurde Meld Misdaad Anoniem ruim 305.000 meldingen naar de politie en opsporingsinstanties en zijn, zo claimt M., minstens 36.000 mensen aangehouden. Marc Janssen van de organisatie benadrukt dat "de anonimiteit ervoor zorgt dat belangrijke informatie toch bij de politie en opsporingsinstanties terecht komt, maar dat de melder buiten beeld blijft".

Meer uit Binnenland

Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

3 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

6 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

8 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

17 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

18 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

19 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

1 dag geleden