Aantal sterfgevallen door Covid-19 in België boven de 16.000
BRUSSEL (ANP) - Het aantal coronapatiënten in België dat is overleden is de 16.000 gepasseerd, meldt het gezondheidsinstituut Sciensano. Sinds de uitbraak zijn 16.077 mensen aan Covid-19 bezweken. Het aantal bevestigde coronagevallen sinds het begin van de pandemie staat op 564.967.
Het aantal nieuwe besmettingen, ziekenhuisopnames en sterfgevallen bij de zuiderburen blijft wel verder dalen. De afgelopen week werden elke dag gemiddeld 270 zieken opgenomen, 29 procent minder dan de week ervoor. Maar toch liggen er nog altijd 4570 patiënten in de ziekenhuizen met Covid-19, van wie 1071 patiënten op de afdelingen intensive care.
Vrijdag overleggen de federale en regionale autoriteiten over de ontwikkelingen. Belgische winkeliers hopen op heropening van de niet-essentiële winkels. Ze vinden het onbegrijpelijk dat zij dicht moeten blijven, terwijl bijvoorbeeld kledingwinkels in buurlanden Nederland, Luxemburg en Frankrijk wel open zijn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Zeker 600.000 inwoners van Kyiv hebben de stad verlaten sinds 9 januari. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die hen daartoe had opgeroepen vanwege de problemen met de stroom- en warmtevoorziening in de stad. Dinsdag nog meldde Klitsjko dat meer dan vijfduizend panden zonder verwarming zaten na Russische aanvallen. Voor nog zeker vierduizend panden is dat nog het geval.
23 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse spoorwegbedrijf Adif heeft bepaald dat hogesnelheidstreinen op een deel van het traject Madrid-Barcelona tijdelijk langzamer moeten rijden. Het gaat om in totaal 150 kilometer spoor. Volgens het spoorbedrijf zijn er problemen met het spoor ontdekt. Dinsdagavond worden de trajectdelen onderworpen aan inspectie, waarna Adif hoopt de snelheidsbeperking te kunnen intrekken.
26 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.
3 uur geleden