'Aantal startende ondernemers voor coronacrisis stabiel'
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal startende ondernemers was in het eerste kwartaal, toen de coronacrisis nog relatief weinig economische schade aanrichtte, stabiel ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldde de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van de jongste cijfers. Het plaatje zal in het tweede kwartaal veranderen, verwacht de organisatie.
In totaal registreerden 52.353 ondernemers in het eerste kwartaal hun nieuwe bedrijf bij de KVK. Dat is zo'n 350 minder dan een jaar geleden. Die cijfers beslaan zowel het aantal mensen dat voltijd aan zijn onderneming werkt als het aantal ondernemers dat minder dan 15 uur per week in zijn bedrijf steekt. In totaal telde Nederland op 1 april ruim 1 miljoen zzp'ers die voltijd werken en een dikke 287.000 deeltijd-ondernemers.
Ook bij het aantal stoppende ondernemers is er nog weinig te merken van de coronacrisis. Volgens de KvK waren er in het eerste kwartaal 35.618 'echte’ stoppers, oftewel ondernemers die zelf het initiatief namen om hun bedrijf te beëindigen. Dat aantal is slechts een fractie hoger dan het aantal stoppers in dezelfde periode in 2019, aldus de organisatie.
Wel werden er wat meer faillissementen uitgesproken. Het aantal bankroete ondernemingen steeg naar 769 van 744 een jaar terug. Dat betekende een toename van 3 procent, wat geen opvallende uitschieter was in historisch perspectief.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
21 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.
36 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.
54 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakte woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore-windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.
1 uur geleden