Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aantal startende ondernemers voor coronacrisis stabiel'

'Aantal startende ondernemers voor coronacrisis stabiel'

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal startende ondernemers was in het eerste kwartaal, toen de coronacrisis nog relatief weinig economische schade aanrichtte, stabiel ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldde de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van de jongste cijfers. Het plaatje zal in het tweede kwartaal veranderen, verwacht de organisatie.

In totaal registreerden 52.353 ondernemers in het eerste kwartaal hun nieuwe bedrijf bij de KVK. Dat is zo'n 350 minder dan een jaar geleden. Die cijfers beslaan zowel het aantal mensen dat voltijd aan zijn onderneming werkt als het aantal ondernemers dat minder dan 15 uur per week in zijn bedrijf steekt. In totaal telde Nederland op 1 april ruim 1 miljoen zzp'ers die voltijd werken en een dikke 287.000 deeltijd-ondernemers.

Ook bij het aantal stoppende ondernemers is er nog weinig te merken van de coronacrisis. Volgens de KvK waren er in het eerste kwartaal 35.618 'echte’ stoppers, oftewel ondernemers die zelf het initiatief namen om hun bedrijf te beëindigen. Dat aantal is slechts een fractie hoger dan het aantal stoppers in dezelfde periode in 2019, aldus de organisatie.

Wel werden er wat meer faillissementen uitgesproken. Het aantal bankroete ondernemingen steeg naar 769 van 744 een jaar terug. Dat betekende een toename van 3 procent, wat geen opvallende uitschieter was in historisch perspectief.

Meer uit Financieel

Wall Street start positief aan drukke cijferweek

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag optimistisch van start gegaan aan een nieuwe drukke week met bedrijfsresultaten. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de cijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

4 uur geleden
Braziliaanse Petrobras start olieboringen bij Amazone-monding

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft na een jarenlange strijd met milieuorganisaties toestemming gekregen om naar olie te boren in de buurt van de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. Volgens Petrobras beginnen de boringen onmiddellijk en zullen ze voorlopig ongeveer vijf maanden duren.

5 uur geleden
Trump sluit deal met Australië over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een deal gesloten met de Australische premier Anthony Albanese om de toegang tot zeldzame aardmetalen veilig te stellen. Daarmee wil Trump minder afhankelijk worden van China. Volgens Albanese heeft de overeenkomst een waarde van 8,5 miljard dollar.

7 uur geleden
Opgeveerde AEX-index mist slotrecord nipt

AMSTERDAM (ANP) - Gerustgestelde beleggers hebben de AEX-index maandag net niet aan een nieuw slotrecord geholpen. Er was opluchting na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Ook kwam de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw met sussende woorden dat het "wel goed komt" in de handelsoorlog met China.

8 uur geleden
Wall Street begint positief aan week vol bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag positief begonnen aan een nieuwe drukke cijferweek. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de kwartaalcijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

10 uur geleden
Deense minister: EU ander continent zonder Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Dat het overgrote deel van de EU-landen heeft gekozen voor een volledige importstop van Russische energie zal "de toekomst van ons continent vormen", zei de Deense minister Lars Aagaard (Energie). Hij ziet een "continent dat niet langer de Russische oorlogsmachine financiert", zei hij maandag tijdens een bijeenkomst van EU-energieministers in Luxemburg.

12 uur geleden
Albert Heijn doet aangifte na dichtplakken sloten 40 winkels

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat aangifte doen van het dichtlijmen van de sloten van ongeveer veertig supermarkten in de regio Amsterdam. Demonstranten deden dat in de nacht van zondag op maandag met de boodschap "stop de verkoop van Israëlische producten".

13 uur geleden