Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal slachtoffers landmijnen in Oekraïne vertienvoudigd

Aantal slachtoffers landmijnen in Oekraïne vertienvoudigd

GENÈVE (ANP/DPA/AFP) - Het aantal slachtoffers van landmijnen in Oekraïne is vorig jaar door de Russische inval vertienvoudigd ten opzichte van een jaar eerder. De Internationale Campagne voor het Verbod op Landmijnen (ICBL) heeft in 2022 608 slachtoffers geteld, in 2021 waren het er 58.

Rusland heeft volgens een rapport van ICBL sinds februari 2022, toen de invasie begon, landmijnen gelegd in elf van de 27 Oekraïense regio's. Daarin staat ook dat Oekraïne de wapens zeker een keer heeft gebruikt, in Izjoem. Die plaats in de noordoostelijke regio Charkiv was op dat moment nog bezet door Rusland. Er vielen elf slachtoffers.

Het wereldwijde aantal slachtoffers daalde vorig jaar van 5544 naar 4710. Volgens het ICBL-rapport stierven zo'n 1700 slachtoffers, de rest liep verwondingen op. De meeste slachtoffers, zo'n 85 procent, waren kinderen of andere burgers. Het aantal slachtoffers was het hoogst in Syrië (834).

Het rapport is gepubliceerd voorafgaand aan de jaarlijkse bijeenkomst van landen die het Verdrag van Ottawa uit de jaren negentig erkennen. Dit verdrag verbiedt het gebruik, de opslag, de overdracht en de productie van zogeheten anti­personeel­mijnen en gaat ook over de vernietiging van de wapens. Van de 164 landen is Oekraïne de enige die het verdrag heeft geschonden. Rusland is geen partij in het verdrag.

Meer uit Buitenland

Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

10 minuten geleden
CIA-directeur: verdachte schietpartij Washington werkte voor CIA

WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.

37 minuten geleden
Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

2 uur geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

4 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

4 uur geleden
Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

9 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

10 uur geleden