Aantal reizigers Schiphol verdubbeld, wel minder dan voor corona
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft vorig jaar 52,5 miljoen reizigers ontvangen, meer dan een verdubbeling ten opzichte van een jaar eerder. Het gaat daarbij om mensen die van, naar of via de luchthaven vlogen. Toch is dat aantal nog altijd minder dan in 2019, het laatste jaar voordat de coronacrisis uitbrak. Dat geldt ook voor Eindhoven Airport. Rotterdam The Hague Airport ontving wel meer reizigers.
Via Schiphol reisden in 2019 nog 71,7 miljoen reizigers, ongeveer een kwart meer dan in 2022. Toch zag de luchthaven naar eigen zeggen vorig jaar "het herstel van de coronapandemie doorzetten". Naast het aantal reizigers nam ook het aantal vliegbewegingen op Schiphol toe, met 49 procent tot bijna 400.000. Dat is alsnog minder dan voor corona. Toen noteerde de luchthaven bijna 500.000 vliegbewegingen.
Ook het aantal reizigers dat in 2022 vloog via Eindhoven Airport nam toe, van 2,7 miljoen naar 6,3 miljoen. Rotterdam The Hague Airport ontving ruim 2,1 miljoen passagiers, 180 procent meer dan een jaar eerder. Dat is bijna 1 procent meer dan in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Net als op Schiphol wisten ook deze luchthavens het aantal vliegbewegingen te verhogen, maar ook deze cijfers bleven onder het niveau van 2019.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
13 uur geleden