Aantal reizigers Schiphol verdubbeld, wel minder dan voor corona
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft vorig jaar 52,5 miljoen reizigers ontvangen, meer dan een verdubbeling ten opzichte van een jaar eerder. Het gaat daarbij om mensen die van, naar of via de luchthaven vlogen. Toch is dat aantal nog altijd minder dan in 2019, het laatste jaar voordat de coronacrisis uitbrak. Dat geldt ook voor Eindhoven Airport. Rotterdam The Hague Airport ontving wel meer reizigers.
Via Schiphol reisden in 2019 nog 71,7 miljoen reizigers, ongeveer een kwart meer dan in 2022. Toch zag de luchthaven naar eigen zeggen vorig jaar "het herstel van de coronapandemie doorzetten". Naast het aantal reizigers nam ook het aantal vliegbewegingen op Schiphol toe, met 49 procent tot bijna 400.000. Dat is alsnog minder dan voor corona. Toen noteerde de luchthaven bijna 500.000 vliegbewegingen.
Ook het aantal reizigers dat in 2022 vloog via Eindhoven Airport nam toe, van 2,7 miljoen naar 6,3 miljoen. Rotterdam The Hague Airport ontving ruim 2,1 miljoen passagiers, 180 procent meer dan een jaar eerder. Dat is bijna 1 procent meer dan in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Net als op Schiphol wisten ook deze luchthavens het aantal vliegbewegingen te verhogen, maar ook deze cijfers bleven onder het niveau van 2019.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
5 uur geleden