Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal reizigers Schiphol verdubbeld, wel minder dan voor corona

Aantal reizigers Schiphol verdubbeld, wel minder dan voor corona

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft vorig jaar 52,5 miljoen reizigers ontvangen, meer dan een verdubbeling ten opzichte van een jaar eerder. Het gaat daarbij om mensen die van, naar of via de luchthaven vlogen. Toch is dat aantal nog altijd minder dan in 2019, het laatste jaar voordat de coronacrisis uitbrak. Dat geldt ook voor Eindhoven Airport. Rotterdam The Hague Airport ontving wel meer reizigers.

Via Schiphol reisden in 2019 nog 71,7 miljoen reizigers, ongeveer een kwart meer dan in 2022. Toch zag de luchthaven naar eigen zeggen vorig jaar "het herstel van de coronapandemie doorzetten". Naast het aantal reizigers nam ook het aantal vliegbewegingen op Schiphol toe, met 49 procent tot bijna 400.000. Dat is alsnog minder dan voor corona. Toen noteerde de luchthaven bijna 500.000 vliegbewegingen.

Ook het aantal reizigers dat in 2022 vloog via Eindhoven Airport nam toe, van 2,7 miljoen naar 6,3 miljoen. Rotterdam The Hague Airport ontving ruim 2,1 miljoen passagiers, 180 procent meer dan een jaar eerder. Dat is bijna 1 procent meer dan in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Net als op Schiphol wisten ook deze luchthavens het aantal vliegbewegingen te verhogen, maar ook deze cijfers bleven onder het niveau van 2019.

Meer uit Financieel

Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

1 uur geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

11 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

13 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

14 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

16 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

16 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden