Aantal reizigers Eindhoven Airport in 2024 gedaald na recordjaar
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar bijna 6,8 miljoen reizigers verwelkomd. Dat zijn er ongeveer 15.000 minder dan in 2023, toen een recordaantal mensen via de luchthaven reisde. Ook het aantal starts en landingen lag lager dan in 2023.
In totaal waren er 40.826 starts en landingen op het vliegveld, tegen 41.496 vorig jaar. Het aantal vergunde zogeheten vliegbewegingen was met 41.500 wel hetzelfde. Volgens Eindhoven Airport kon een deel daarvan echter niet worden uitgevoerd, onder andere door Transavia. Die luchtvaartmaatschappij kampte met technische problemen en een gebrek aan personeel en moest als gevolg daarvan slots teruggeven.
Mei was met 680.953 passagiers de drukste maand ooit op Eindhoven Airport. De drukste dag op de luchthaven was 12 mei, toen werden 24.853 reizigers verwelkomd. Dat was ook meer dan op de drukste dagen in 2023 en 2022. De populairste bestemmingen bleven hetzelfde als vorig jaar, namelijk Londen en de Spaanse steden Málaga en Alicante.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
5 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
11 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
23 uur geleden