Aantal positieve coronatests daalt nog steeds
BILTHOVEN (ANP) - De daling van het aantal positieve coronatests zet door. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg tussen woensdag en donderdag melding van 39.159 coronabesmettingen. Dat is het laagste aantal op een donderdag sinds midden januari, vlak voor de omikrongolf.
Het weekgemiddelde daalt daarmee naar 40.009 positieve tests per dag. Woensdag lag dit op 42.196. Sinds vrijdag 11 maart daalt het weekgemiddelde, toen waren er 69.191 positieve tests per dag.
In Amsterdam werden 1737 besmettingen vastgesteld. Rotterdam telde 1151 positieve coronatesten en Den Haag 1058. Daarna volgden Utrecht (921), Groningen (787) en Apeldoorn (489). In Weesp en op Vlieland testte niemand positief.
Het RIVM kreeg vijftien meldingen binnen van mensen die zijn overleden aan hun coronabesmetting. Onder meer in Roosendaal, Middelburg en Lelystad zijn de doden geregistreerd. Dat ze nu zijn gemeld, wil niet zeggen dat de overledenen in de afgelopen dag zijn gestorven.
Meer uit Binnenland
ZEELAND (ANP) - Bij een ongeval in het Noord-Brabantse dorp Zeeland zijn zondagochtend vroeg twee inzittenden van een auto overleden. Een van de slachtoffers is een 15-jarige jongen uit Uden. De identiteit van het andere slachtoffer is nog niet bekend, meldt een politiewoordvoerder.
22 minuten geledenASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
5 uur geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
8 uur geleden