Aantal positieve coronatests daalt met ongeveer 20 procent
BILTHOVEN (ANP) - Een einde van de coronagolf is het nog niet, maar de lijn van de corona-epidemie gaat wel snel omlaag. In de afgelopen week zijn aanzienlijk minder mensen positief getest dan in de week ervoor. Het aantal nieuwe gevallen daalt vermoedelijk van bijna 150.000 naar zo'n 120.000.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt elke dinsdag hoeveel positieve tests in de zeven voorgaande dagen zijn geregistreerd. Vorige week meldde het instituut 147.982 positieve tests, de week ervoor 155.152.
In de zes dagen na de laatste update zijn bijna 104.000 nieuwe gevallen gemeld. Een weektotaal van zo'n 120.000 positieve tests zou het laagste aantal in vier weken tijd zijn. Op weekbasis daalt het aantal bevestigde besmettingen waarschijnlijk met ongeveer 20 procent, wat de grootste afname sinds begin augustus zou zijn.
Het RIVM meldt dinsdag ook bij hoeveel mensen de coronaklachten zo erg waren dat ze in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Bij de cijfers van vorige week waren er net geen 2000 opnames, waarvan 343 op de intensive cares. Dit zou nu iets kunnen dalen. Verder komt het RIVM met het aantal meldingen van sterfgevallen. Vorige week waren dit er 356 en dat stijgt waarschijnlijk tot meer dan 400.
Het instituut komt ook met een reproductiegetal. Dat cijfer geeft aan hoe snel het coronavirus zich verspreidt. Het getal zakte ruim een week geleden tot iets onder de 1, voor het eerst in lange tijd. Dat betekent dat het aantal besmettingen gelijk blijft of heel langzaam daalt. Het landelijke risiconiveau blijft waarschijnlijk op het hoogste niveau: ernstig.
Tegen het einde van de middag komt het RIVM ook met cijfers over de boostervaccinaties tegen het coronavirus. Volgens de meest recente cijfers hebben zo'n 730.000 Nederlanders zo'n oppepprik gekregen om de afweer te versterken. Daarnaast hadden ongeveer 121.000 mensen een aanvullende prik gekregen om meer antistoffen aan te maken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.
17 uur geledenLEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.
21 uur geledenDE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.
1 dag geledenGELEEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een minderjarige jongen uit de gemeente Sittard-Geleen aangehouden voor zware mishandeling. De jongen wordt verdacht van het gooien van zwaar vuurwerk afgelopen zondag op de Markt in Sittard.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Het Familiediner stopt na een kwart eeuw op de Nederlandse televisie. Dat hebben de EO en presentator Bert van Leeuwen bekendgemaakt. "Ik heb goed en slecht nieuws. Het slechte nieuws is: Het Familiediner stopt. Echt waar", zegt Van Leeuwen op sociale media. "Maar het goede nieuws is: we maken nog één serie, dus grijp je kans, voordat het te laat is."
1 dag geleden