
Aantal positieve coronatests blijft hard dalen
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen dat positief is getest op het coronavirus in de teststraten van de GGD ging vorige week opnieuw hard omlaag. Ook het aantal afgenomen testen is verder gedaald.
In totaal kwamen 16.054 meldingen over positieve testen binnen bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) over de afgelopen week. Een week eerder kregen nog bijna 25.000 mensen een positieve testuitslag en de week daarvoor bijna 67.000. Enkele weken geleden verviel het officiële advies om na een positieve zelftest deze nog te laten bevestigen bij de GGD.
In totaal gingen 24.755 mensen vorige week naar de teststraat, vergeleken met ruim 41.000 de week daarvoor. Nog een week eerder ging het om ruim 110.000 afgenomen tests.
Reproductiegetal
Het RIVM kreeg 66 meldingen binnen over mensen die aan de gevolgen van een coronabesmetting zijn overleden. Een week eerder waren dat er 52. Afgelopen week werden 448 mensen met corona in het ziekenhuis opgenomen, 35 procent minder ten opzichte van de voorgaande week.
Het reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, is gedaald tot 0,64. Dat betekent dat een groep van honderd mensen met corona gemiddeld 64 anderen besmet. Zij dragen het virus over aan 41 mensen, die vervolgens 26 anderen aansteken. Bij elke stap wordt de groep mensen die besmet raakt steeds kleiner. Vorige week stond het reproductiegetal nog op 0,71.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Door de warmte is de luchtkwaliteit in heel Nederland vrijdag slecht. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt daarom voor smog door ozon in het hele land. Het instituut raadt mensen aan om binnen te blijven en geen zware lichamelijke inspanningen te doen.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) onderzoekt meerdere meldingen van mogelijk cannabis in Haribo-snoep. Dat laat een woordvoerder weten nadat RTL Nieuws had bericht over een tweede geval waarbij een kind in Zeeland in coma is geraakt, mogelijk door het eten van besmet snoepgoed. De woordvoerder zegt niet over hoeveel en om wat voor nieuwe meldingen het gaat, omdat de onderzoeken nog lopen en dus nog niet duidelijk is of en welk verband er is.
4 dagen geledenWAGENINGEN (ANP) - Vaccins zijn sneller en goedkoper te maken door een aanpassing van het baculovirus. Dat virus wordt gebruikt om cellen aan te zetten tot het maken van specifieke eiwitten voor vaccins. Maar naast de gewenste virusachtige deeltjes die nodig zijn voor een werkend vaccin, maakt het virus ook veel virusdeeltjes aan die lastig uit het vaccin te krijgen zijn. Onderzoekers van Wageningen University & Research hebben nu een methode bedacht om vaccins te maken zonder baculovirusvervuiling.
5 dagen geledenBREDA (ANP) - De cannabis die in colasnoepjes van Haribo is gevonden, is daar niet tijdens de productie in terechtgekomen. Dat laat de snoepfabrikant weten na onderzoek naar de herkomst van de besmetting.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Vincent Karremans (Volksgezondheid, VVD) verwacht snel met regelgeving te kunnen komen om de hoeveelheid nicotine te beperken in nicotinesticks en andere vergelijkbare producten. Dat laat hij weten in een reactie op een onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waaruit naar voren komt dat er op dit moment veel te veel nicotine in deze sticks zit.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - De zorg heeft donderdag een plan gepresenteerd om seksueel grensoverschrijdend gedrag aan te pakken. "Herkennen, erkennen, bespreken", is het motto, "wij willen dat onopmerkzaamheid voor altijd verdwijnt".
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Sporters zouden minder hun hoofd moeten gebruiken om bijvoorbeeld een bal te koppen, en dat kan door spelregels te veranderen. Lichtere ballen kunnen ook helpen. Dat adviseert de Gezondheidsraad. De raad zegt dat 'hoofdcontact' het risico op dementie kan vergroten.
1 week geleden