Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal plekken met blauwtong neemt nauwelijks nog toe

Aantal plekken met blauwtong neemt nauwelijks nog toe

UTRECHT (ANP) - In de afgelopen week zijn 402 nieuwe gevallen van het blauwtongvirus vastgesteld. Dat is het laagste aantal sinds de huidige golf zo'n twee maanden geleden begon. In die periode zijn in totaal bijna 8300 besmettingen geweest.

Een week eerder waren er bijna zeshonderd blauwtongbesmettingen en de week daarvoor iets meer dan negenhonderd. Half augustus kwamen er in een week tijd ruim 1500 nieuwe gevallen bij.

Het virus verspreidde zich aan het begin van de uitbraak vooral in het oosten en zuidoosten van het land. Inmiddels heeft het zich over alle provincies verspreid.

Blauwtong is alleen gevaarlijk voor dieren, mensen zijn er niet vatbaar voor. Het virus wordt overgebracht door knutten, stekende insecten. Het veroorzaakt onder meer een blauwe tong, hoge koorts en zwellingen. Schapen lopen het grootste risico om eraan te overlijden. Door vaccinatie kunnen boeren dat risico verkleinen.

Meer uit Gezond

Hoogleraar over vaccin vogelgriep: wereld kijkt naar Nederland

UTRECHT (ANP) - De hele wereld kijkt naar Nederland en naar de proeven die hier lopen met het vaccin tegen de vogelgriep, die momenteel hard om zich heen grijpt. Maar om de ontwikkelde vaccins te laten slagen, moeten ook de Europese regels voor de controles van gevaccineerde kippen worden aangepast, zegt hoogleraar Integrale Pluimveegezondheidszorg Sjaak de Wit van de Universiteit Utrecht.

11 uur geleden
Voedingspatroon veranderen kost tijd, erkent Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - Niet iedereen kan meteen besluiten om minder rood vlees en meer peulvruchten te eten. "Er hoeft niet in een keer een streep door alles. We snappen dat het vraagt om tijd", zegt Marianne Geleijnse, vicevoorzitter van de Gezondheidsraad. Die kwam donderdag met advies voor een gezonder en milieuvriendelijker voedingspatroon.

11 uur geleden
Eet minder vlees en meer peulvruchten, adviseert Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - Wie gezond en milieuvriendelijk wil eten, moet minder vlees en juist meer peulvruchten en noten op tafel zetten. Wetenschappers zeggen dat al jaren, maar nu adviseert ook de Gezondheidsraad het nog nadrukkelijker in nieuwe voedingsrichtlijnen. De raad adviseert mensen bijvoorbeeld om maximaal 200 gram rood vlees per week te eten. Peulvruchten, zoals bonen, linzen en erwten, zijn gezondere eiwitbronnen. Het advies is om daar 250 gram per week van te eten.

11 uur geleden
Patiëntenfederatie: verpleeghuiszorg onvoldoende voor ruim 1 op 3

UTRECHT (ANP) - Ruim een derde van de mensen die verpleeghuiszorg ontvangen binnen de Wet langdurige zorg (Wlz), voelt zich onvoldoende geholpen. Dat meldt de Patiëntenfederatie Nederland op basis van eigen onderzoek onder ruim 800 cliënten en mantelzorgers die verpleeghuiszorg thuis of in een verpleeghuis krijgen of daarbij betrokken zijn.

13 uur geleden
Utrechtse start-up haalt 11 miljoen op voor afbreker ziekmakers

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse biotechstart-up Laigo Bio heeft in een financieringsronde 11,5 miljoen euro opgehaald voor nieuwe technologie tegen kanker. Laigo Bio heeft een platform ontwikkeld waarmee ziekteveroorzakende membraaneiwitten, die vaak een sleutelrol spelen bij kanker, kunnen worden afgebroken in plaats van geremd. Het Utrechtse bedrijf wil het geld onder meer gebruiken om zijn technologie versneld te ontwikkelen en het team uit te breiden.

15 uur geleden
Aantal meldingen kinderen in ziekenhuis door vapen opgelopen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van kinderen die in het ziekenhuis zijn beland door vapen is dit jaar opgelopen. Vorig jaar kwamen er bij een speciaal meldpunt hierover minstens 14 meldingen binnen, dat aantal is dit jaar verder opgelopen naar 31. Kinderlongarts Marije van den Beukel (HaaglandenMC) bevestigt donderdag berichtgeving hierover door NU.nl.

15 uur geleden
Steekproef organisaties: PFAS-variant in veel graanproducten

ASSEN (ANP) - Een PFAS-variant die in bepaalde bestrijdingsmiddelen zit, komt uiteindelijk ook vaak terecht in graanproducten. Pesticide Action Network (PAN) toont zich na eigen onderzoek bezorgd over de concentraties TFA in voedingsmiddelen. Europese instanties vermoeden steeds sterker dat die stof schadelijke effecten heeft op de gezondheid.

17 uur geleden