Aantal passagiers bij Russisch Aeroflot hard omlaag door sancties
MOSKOU (ANP/AFP) - Het aantal passagiers dat met Aeroflot vloog is in maart met 20 procent gedaald, heeft de Russische luchtvaartmaatschappij laten weten. De daling is het gevolg van de westerse sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.
Aeroflot schortte vanaf 8 maart alle internationale vluchten op nadat meerdere landen hun luchtruim voor Russische vliegtuigen hadden gesloten. Het vliegverkeer op binnenlandse vluchten is daarnaast met een kleine 16 procent gedaald.
In de eerste volledige maand na de invasie van Oekraïne vlogen er in totaal zo'n 2,2 miljoen passagiers. Vorig jaar maart waren dat nog bijna 2,8 miljoen passagiers. Wat dit precies betekent voor de financiële resultaten van Aeroflot is niet naar buiten gebracht.
De Russische maatschappij wordt ook op een andere manier flink geraakt door de sancties. Zo mogen vliegtuigbouwers Boeing en Airbus geen reserveonderdelen meer leveren aan Rusland. Hierdoor kunnen vliegtuigen in het land niet meer goed onderhouden worden. Door het gebrek aan onderdelen kondigde Pobeda, een dochtermaatschappij van Aeroflot, in maart al aan om nog maar 25 van de 41 Boeing-vliegtuigen te gebruiken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
6 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
8 uur geleden