Aantal opvangplekken Oekraïners zakt tot onder de 50.000
DEN HAAG (ANP) - Het aantal opvangplekken voor vluchtelingen uit Oekraïne is gedaald tot ver onder de 50.000. Uit de nieuwste cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid blijkt dat het aantal met ruim 2700 is gedaald tot 47.854.
Eind vorige week waren er nog 50.596 opvangplekken door gemeenten gerealiseerd. Gemeenten moeten toe naar 75.000 opvangplekken, zo is afgesproken met het kabinet. Eerder was afgesproken dat er voor eind mei ten minste 50.000 plekken moesten zijn gerealiseerd.
Niet alle beschikbare opvangplekken zijn bezet. Wel is het aantal Oekraïners dat van een gemeentelijke opvanglocatie gebruik maakt, sinds vorige week donderdag licht gestegen met 171, en komt nu uit op 41.503. Ook hebben zich meer Oekraïense vluchtelingen ingeschreven in de basisregistratie personen (BRP). Nu hebben zich 62.970 vluchtelingen bij een gemeente geregistreerd. Donderdag waren dat er 62.260.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
13 uur geleden