Aantal opvangplekken Oekraïners voor het eerst boven 50.000
DEN HAAG (ANP) - Het aantal opvangplekken voor Oekraïense vluchtelingen ligt voor het eerst boven de 50.000. In totaal kunnen in theorie nu 50.596 Oekraïners onderdak vinden bij gemeentelijke opvanglocaties. Daarmee is het doel dat kabinet en gemeenten begin maart stelden om zo snel mogelijk 50.000 bedden te realiseren, behaald, zij het later dan gepland.
Deze vrijdag is de honderdste dag van de oorlog in Oekraïne. Sinds het begin van de Russische invasie registreerden 62.260 Oekraïners zich bij Nederlandse gemeenten. Deze week meldden zich ruim duizend Oekraïense vluchtelingen. Van hen vonden er 41.332 onderdak bij de gemeentelijke opvang. Andere vluchtelingen hebben elders onderdak gevonden, bijvoorbeeld bij gastgezinnen.
In aanloop naar de zomer wil het kabinet 75.000 opvangplekken bij gemeenten realiseren. De bezetting van de nu beschikbare bedden ligt al een paar weken rond de 82 procent. Er is daarmee nog plek voor 9000 Oekraïense vluchtelingen bij gemeentelijke opvanglocaties.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.
30 minuten geledenDELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
4 uur geledenDEN HOORN (ANP) - De politie heeft een sms gestuurd aan alle telefoons die in de buurt waren toen een 16-jarige jongen op donderdag 22 januari werd doodgestoken aan de Spoorplaats in Den Hoorn. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Omroep West, die schrijft over een "sms-bom".
4 uur geleden