Aantal ontslagen loopt flink op volgens het UWV
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bedrijven dat mensen moet ontslaan vanwege de economische situatie loopt flink op. Het UWV kreeg afgelopen maand van bijna zeshonderd werkgevers ontslagaanvragen binnen, ongeveer de helft meer dan in september en oktober. Het zijn vooral kleine bedrijven die personeel ontslaan, bevestigt de uitkeringsinstantie na berichtgeving van De Telegraaf.
In de detailhandel, horeca en zakelijke dienstverlening vallen de meeste ontslagen. De kosten lopen in deze tijden van hoge inflatie ook voor bedrijven flink op. Daarbij speelt ook mee dat ondernemers nog last hebben van de eerdere invloed van coronabeperkingen op hun zaak.
Het is nog niet duidelijk of dit een ontwikkeling is die doorzet. Daarvoor moeten eerst de cijfers over december bekend worden. Maandag meldde het UWV nog dat veel werkgevers zich zorgen maken over de krappe arbeidsmarkt. Daardoor hoeven mensen die nu worden ontslagen zich waarschijnlijk niet druk te maken over het vinden van nieuw werk.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
56 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
1 uur geleden