Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe ziekenhuisopname in België onder 200

Aantal nieuwe ziekenhuisopname in België onder 200

BRUSSEL (ANP) - Voor het eerst sinds 18 maart, de dag dat België in lockdown ging vanwege het coronavirus, is het aantal nieuwe ziekenhuisopnames tot onder de 200 gedaald. Er werden de afgelopen 24 uur 172 coronapatiënten opgenomen en 107 mensen mochten weer naar huis, melden de gezondheidsautoriteiten.

Het aantal sterfgevallen in België door het coronavirus of een vermoeden daarvan is het afgelopen etmaal naar 5998 gestegen. Er werden 170 overlijdens gemeld. In de ziekenhuizen bezweken 89 bevestigde coronapatiënten. De verpleeghuizen rapporteerden 80 nieuwe sterfgevallen waarbij wordt aangenomen dat het virus een grote rol heeft gespeeld. Een persoon overleed op een andere locatie.

In de Belgische ziekenhuizen liggen nu 4976 coronapatiënten, een stijging van 56. Van hen liggen er 1079 op de intensive care. Het aantal patiënten dat moet worden beademd steeg met 17 patiënten tot 777. Het aantal bevestigde besmette coronapatiënten steeg met 973 nieuwe gevallen tot 40.956.

Viroloog Steven Van Gucht riep mensen die griepverschijnselen hebben op direct kennissen en familie met wie ze contact hadden in de twee dagen ervoor te waarschuwen zodat zij in zelfisolatie kunnen gaan. Iemand die geïnfecteerd is met Covid-19 zou het besmettelijkst zijn de dagen voor het uitbreken van de symptomen en in de eerste dagen daarna, stelde hij.

Meer uit Buitenland

Spaanse minister: EU moet maatregelen tegen Israël nemen

LUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.

1 uur geleden
EU-hof: Hongarije overtreedt EU-regels met wet over lhbti-content

LUXEMBURG (ANP) - Hongarije overtreedt artikel 2 van het Verdrag van de Europese Unie met een wet die lhbti-personen "stigmatiseert en marginaliseert", concludeert het Europees Hof van Justitie. De Europese Commissie spande de zaak aan nadat Hongarije vorig jaar een wet had aangenomen die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt.

1 uur geleden
Topambtenaar: kantoor premier zette druk op screening Mandelson

LONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Keir Starmer heeft druk gezet op de screening van Peter Mandelson. Dat heeft topambtenaar Olly Robbins gezegd tegen het Britse parlement. Volgens Robbins, die vorige week werd ontslagen vanwege de zaak, moest de screening zo snel mogelijk worden afgerond.

1 uur geleden
Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

2 uur geleden
Trump: bestand met Iran duurt tot woensdagavond

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het bestand met Iran wat hem betreft woensdagavond Amerikaanse tijd afloopt. Dat is later dan tot nu toe werd aangenomen. Tegelijkertijd houdt Trump vol dat het "onwaarschijnlijk" is dat het staakt-het-vuren wordt verlengd.

2 uur geleden
Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

4 uur geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

4 uur geleden