Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe prikken stijgt

Aantal nieuwe prikken stijgt

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen dat zich laat vaccineren tegen het coronavirus, neemt weer iets toe. Dat komt naar voren uit de wekelijkse cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). In hoeverre dat komt door het stijgende aantal positieve tests, ziekenhuisopnames en sterfgevallen, of door de mogelijke uitbreiding van coronatoegangsbewijzen, laat het instituut in het midden.

Ruim 44.000 mensen kregen vorige week een eerste prik. Dat is het hoogste aantal in een maand tijd. Daar staat tegenover dat het aantal tweede prikken daalde. Iets meer dan 49.000 mensen kregen een herhaalvaccinatie, het laagste aantal in iets meer dan een maand tijd. In totaal werden vorige week dus ruim 93.000 prikken gezet, tegen ruim 86.000 in de week ervoor en ruim 90.000 nog een week eerder.

Nederland begon in januari, als laatste land in de Europese Unie, met het vaccineren tegen het coronavirus. Inmiddels hebben iets meer dan 13 miljoen mensen een eerste prik gekregen. Onder hen zijn mensen die het vaccin van Janssen ontvingen, waarmee ze na die ene prik klaar waren. Bijna 11 miljoen mensen hebben ook een tweede vaccinatie gekregen. Van alle Nederlanders van 12 jaar en ouder is 82,1 procent volledig gevaccineerd. Vorige week was dit 81,7 procent.

Meer uit Binnenland

Omwonenden dagvaarden Chemours om PFAS-uitstoot

DORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.

11 minuten geleden
Extra geld Noord-Holland voor bevrijdingsfestival in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.

19 minuten geleden
Zaak explosie Tarwekamp begonnen, beladen dag voor nabestaanden

DEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.

21 minuten geleden
Marco Borsato wil 431.000 euro terugvorderen na vrijspraak

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.

2 uur geleden
Noord-Brabant positief over concretere stikstofkoers kabinet

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant is positief over de stikstofplannen die landbouwminister Jaimi van Essen dinsdag presenteerde. "Het kabinet zet goede stappen om de stikstofuitstoot structureel te verminderen, de natuur te herstellen en de vergunningverlening weer op gang te brengen", aldus Noord-Brabant in een eerste reactie. De provincie gaat de plannen zorgvuldig bestuderen om te zien wat ze betekenen voor de provincie en hoe ze aansluiten op de eigen koers.

2 uur geleden
Balende Van Bronckhorst: Dat zal wel weer een boete worden

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.

12 uur geleden
Twee aanhoudingen voor vuurwerk op veld Kuip, buiten aangestoken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.

12 uur geleden