Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe positieve coronatests met ruim 60.000 weer gedaald

Aantal nieuwe positieve coronatests met ruim 60.000 weer gedaald

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuw ontdekte coronabesmettingen is met iets meer dan 60.000 opnieuw gedaald. Tussen zaterdag- en zondagochtend noteerde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) 60.227 nieuwe besmettingen. Een dag eerder kwamen na correctie 70.348 nieuwe besmettingen aan het licht.

In totaal werden in een week tijd 857.372 nieuwe besmettingen genoteerd. Dat komt neer op 122.482 gemiddeld per dag. In het weekeinde ligt het aantal altijd wat lager. Dinsdag meldde het RIVM meer dan 300.000 achterstallige testuitslagen in één keer. Het instituut gaf die dag ook al aan dat het aantal positieve testen af begint te vlakken.

In Amsterdam kwamen met 2027 de meeste besmettingen aan het licht, gevolgd door Rotterdam met 1532. Daarna volgen Utrecht (1483), Groningen (1407) en Den Haag (1384).

De afgelopen 24 uur werden zeven nieuwe sterfgevallen gelinkt aan corona. Dat hoeft overigens niet te betekenen dat deze mensen daadwerkelijk afgelopen etmaal zijn overleden, omdat het soms even duurt voor een overlijden door Covid-19 aan het RIVM is doorgegeven. In totaal komt het aantal sterfgevallen in de afgelopen week op 72. Dat aantal loopt de laatste weken iets op. Drie zondagen geleden stond het aantal op 53, de week erna op 58 en vorige week kwam het totaal op 62.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

48 minuten geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

56 minuten geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

5 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

16 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

17 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden