Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe positieve coronatests daalt steeds sneller

Aantal nieuwe positieve coronatests daalt steeds sneller

BILTHOVEN (ANP) - De omikrongolf van het coronavirus verdwijnt steeds verder uit het zicht in de achteruitkijkspiegel. Het aantal nieuwe coronagevallen is gedaald tot het laagste niveau sinds begin dit jaar. Grote vraag is in hoeverre dat komt doordat mensen minder zin hebben om naar een teststraat te gaan, en in hoeverre er daadwerkelijk minder besmettingen zijn om vast te stellen.

Hoever het aantal positieve tests precies is gezakt, wordt dinsdag duidelijk. Dan brengt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) voor de 92e keer zijn wekelijkse cijfers naar buiten. Vorige week dinsdag meldde het instituut dat het in de zeven dagen ervoor 222.366 positieve uitslagen van coronatests had geregistreerd. Dat was 29 procent minder dan de week ervoor.

Sindsdien is de daling alleen maar sneller gegaan. In de zes dagen na de laatste weekcijfers zijn ongeveer 115.000 positieve tests geregistreerd, gemiddeld ruim 19.000 per dag. Het weekcijfer van dinsdag kan daarmee uitkomen op 130.000 tot 140.000. Dat zou het laagste aantal sinds begin januari zijn. Vergeleken met vorige week zou het een daling van ongeveer 40 procent betekenen.

Het RIVM meldt dinsdag ook hoeveel mensen met corona onder de leden in de afgelopen week in een ziekenhuis zijn beland. Vorige week ging het om 1471 nieuwe opnames, waarvan 1195 vanwege de besmetting. De rest had andere klachten en bleek toevallig ook besmet te zijn. Van de 1471 belandden 118 op de intensive care, en bij 92 van hen was de coronabesmetting de oorzaak. Al die cijfers waren lager dan de week ervoor

Het RIVM registreerde in de vorige week 104 sterfgevallen door toedoen van het virus. Dat was een stijging, en het sterftecijfer gaat nu waarschijnlijk weer omhoog.

Meer uit Binnenland

Weeronline: Eerste lokale vorst van het najaar gemeten

HOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.

15 minuten geleden
Staking Curaçaose huisartsen beëindigd, ook apotheken weer open

WILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.

3 uur geleden
KL461 niet uit Boekarest vertrokken wegens technisch mankement

AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.

4 uur geleden
A32 dicht in beide richtingen ter hoogte van aquaduct Mid-Fryslân

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.

6 uur geleden
Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

8 uur geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

12 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

14 uur geleden