Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe Duitse coronabesmettingen opnieuw gedaald

Aantal nieuwe Duitse coronabesmettingen opnieuw gedaald

BERLIJN (ANP/RTR) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen in Duitsland is weer gedaald ten opzichte van de dag ervoor. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, meldde het afgelopen etmaal 4535 nieuwe besmettingen. Een flinke afname ten opzichte van zondag (8616 gevallen) en zaterdag (10.485 besmettingen).

Het totale aantal geïnfecteerden in Duitsland is opgelopen tot 2.288.545. Het aantal nieuwe coronagevallen daalde de afgelopen dagen gestaag en ligt nu lager dan exact een week geleden toen er 5600 nieuwe infecties werden gemeld.

In de afgelopen 24 uur liep het Duitse dodental door corona op met 158. Het longvirus heeft in totaal al zeker 61.675 levens in Duitsland geëist.

Meer uit Buitenland

Media: Justitie VS begint strafrechtelijk onderzoek naar Tim Walz

WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.

1 uur geleden
Sigrid Kaag lid van nieuwe ondersteunende raad voor Gaza

WASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.

1 uur geleden
Rubio, Witkoff, Kushner en Blair in vredesraad voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.

1 uur geleden
Syrië erkent het Koerdisch als nationale taal

ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.

3 uur geleden
Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

4 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

9 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

10 uur geleden