Aantal nieuwe doden door coronavirus in Brazilië loopt iets terug
BRASILIA (ANP) - Brazilië heeft voor het eerst sinds vier dagen minder dan duizend doden als gevolg van het coronavirus geconstateerd. Het ministerie van Volksgezondheid telde zaterdag wel opnieuw meer dan 50.000 besmettingen.
In Brazilië is het virus bij 3.582.362 mensen vastgesteld. Daarmee is het land na de Verenigde Staten het zwaarst getroffen. Het dodental als gevolg van Covid-19 liep volgens de cijfers van het ministerie met 892 slachtoffers op tot 114.250. Vorige week waren er in Brazilië ook enkele dagen met minder dan 1000 nieuwe doden.
Wereldwijd zijn ondertussen meer dan 800.000 mensen overleden aan het virus. In de VS zijn 176.321 mensen overleden aan corona. Mexico meldde zaterdag dat het dodental met 664 is opgelopen tot 60.254. Het land heeft na de VS en Brazilië de meeste doden te betreuren. Ook in India zijn in totaal meer dan 50.000 doden geregistreerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
2 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
12 uur geleden