Aantal nieuwe doden door coronavirus in Brazilië loopt iets terug
BRASILIA (ANP) - Brazilië heeft voor het eerst sinds vier dagen minder dan duizend doden als gevolg van het coronavirus geconstateerd. Het ministerie van Volksgezondheid telde zaterdag wel opnieuw meer dan 50.000 besmettingen.
In Brazilië is het virus bij 3.582.362 mensen vastgesteld. Daarmee is het land na de Verenigde Staten het zwaarst getroffen. Het dodental als gevolg van Covid-19 liep volgens de cijfers van het ministerie met 892 slachtoffers op tot 114.250. Vorige week waren er in Brazilië ook enkele dagen met minder dan 1000 nieuwe doden.
Wereldwijd zijn ondertussen meer dan 800.000 mensen overleden aan het virus. In de VS zijn 176.321 mensen overleden aan corona. Mexico meldde zaterdag dat het dodental met 664 is opgelopen tot 60.254. Het land heeft na de VS en Brazilië de meeste doden te betreuren. Ook in India zijn in totaal meer dan 50.000 doden geregistreerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
25 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
34 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.
35 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun in gesprek met journalisten. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.
3 uur geleden