Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe cororonabesmettingen Duitsland loopt weer op

Aantal nieuwe cororonabesmettingen Duitsland loopt weer op

BERLIJN (ANP/RTR) - In Duitsland is in het afgelopen etmaal een recordaantal nieuwe coronabesmettingen geregistreerd. Van donderdag op vrijdag kwamen er 23.542 gevallen bij, meldt het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM. Dat zijn er bijna 2000 meer dan een dag eerder, toen er 21.866 gevallen werden gemeld.

Het is de vierde dag op rij dat het aantal nieuwe besmettingen weer stijgt in Duitsland, waar sinds anderhalve week een gedeeltelijke lockdown van kracht is. Onder meer restaurants en musea moeten tot het eind van de maand gesloten blijven.

Het totale aantal besmettingen in Duitsland bedraagt nu 751.095. In de laatste 24 uur overleden nog eens 218 personen in Duitsland aan de gevolgen van Covid-19. Het totale dodental in de Bondsrepubliek komt daarmee op 12.200.

De Duitse gezondheidsminister Jens Spahn zei in een reactie op de nieuwe besmettingscijfers dat het te vroeg is om te zeggen of verlenging van de lockdownmaatregelen nodig is om de verspreiding van het virus in te dammen. Bondskanselier Angela Merkel en de leiders van de Duitse deelstaten komen maandag bijeen om de tussenbalans op te maken en te bepalen of de stijging voldoende is afgeremd.

Meer uit Buitenland

Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

1 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

4 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

4 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

4 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

6 uur geleden