Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe cororonabesmettingen Duitsland loopt weer op

Aantal nieuwe cororonabesmettingen Duitsland loopt weer op

BERLIJN (ANP/RTR) - In Duitsland is in het afgelopen etmaal een recordaantal nieuwe coronabesmettingen geregistreerd. Van donderdag op vrijdag kwamen er 23.542 gevallen bij, meldt het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM. Dat zijn er bijna 2000 meer dan een dag eerder, toen er 21.866 gevallen werden gemeld.

Het is de vierde dag op rij dat het aantal nieuwe besmettingen weer stijgt in Duitsland, waar sinds anderhalve week een gedeeltelijke lockdown van kracht is. Onder meer restaurants en musea moeten tot het eind van de maand gesloten blijven.

Het totale aantal besmettingen in Duitsland bedraagt nu 751.095. In de laatste 24 uur overleden nog eens 218 personen in Duitsland aan de gevolgen van Covid-19. Het totale dodental in de Bondsrepubliek komt daarmee op 12.200.

De Duitse gezondheidsminister Jens Spahn zei in een reactie op de nieuwe besmettingscijfers dat het te vroeg is om te zeggen of verlenging van de lockdownmaatregelen nodig is om de verspreiding van het virus in te dammen. Bondskanselier Angela Merkel en de leiders van de Duitse deelstaten komen maandag bijeen om de tussenbalans op te maken en te bepalen of de stijging voldoende is afgeremd.

Meer uit Buitenland

Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

1 uur geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

2 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

3 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

6 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

6 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

9 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

13 uur geleden