
Aantal nieuwe coronagevallen steeg afgelopen week ongekend snel
BILTHOVEN (ANP) - Precies een week geleden meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) een verdubbeling van het aantal coronagevallen. Maar dat is, achteraf gezien, nog maar kinderspel vergeleken bij wat er sindsdien is gebeurd. In de laatste zeven dagen zijn waarschijnlijk ongeveer 50.000 mensen positief getest, zes keer zo veel als in de week ervoor.
Het exacte weekcijfer komt dinsdag van het RIVM. Vorige week meldde het instituut dat het in de zeven dagen ervoor 8541 meldingen van positieve tests had gekregen, tegen 4208 in de week ervoor. In de zes dagen na de laatste update zijn 44.132 nieuwe gevallen gemeld. Op zaterdag waren er meer dan 10.000 meldingen, voor het eerst sinds eind december. Gemiddeld zijn het 7355 positieve tests per dag.
Verreweg de meeste mensen die positief testen zijn tieners en twintigers, maar het aantal gevallen onder dertigers, veertigers en vijftigers begint ook op te lopen. Bij lang niet alle mensen is te achterhalen hoe ze het virus hebben opgelopen, maar van de mensen die vorige week positief testten, waren relatief veel besmet geraakt in cafés, discotheken of op andere feesten.
In de wekelijkse update becijfert het RIVM dinsdag ook hoeveel coronapatiënten in de afgelopen week zijn opgenomen in ziekenhuizen en hoeveel mensen zijn overleden aan het virus. Vorige week meldde het instituut dat 47 mensen in het ziekenhuis waren beland, van wie 7 op de intensive care, en dat 13 sterfgevallen waren gemeld. Die cijfers lijken voorlopig ongeveer gelijk te blijven.
Het RIVM berekent dinsdag ook het nieuwe reproductiegetal. Dat cijfer steeg eind vorige week naar 1,37, het hoogste niveau sinds eind augustus vorig jaar. Het cijfer geeft aan dat het virus zich heel snel verspreidt. Het getal gaat over de situatie twee weken geleden, eind juni, omdat recentere cijfers nog niet betrouwbaar genoeg zijn.
Verder meldt het RIVM dinsdag hoeveel mensen vorige week zijn gevaccineerd. Het zijn er waarschijnlijk ongeveer 1,37 miljoen en dat zou het laagste aantal sinds eind mei zijn. Bijna 80 procent van de volwassenen heeft in elk geval een eerste prik gehad, en daarmee behoort Nederland tot de top van Europa.
Meer uit Binnenland
BLADEL (ANP) - Aan Rond Deel in het Brabantse Bladel is een uitslaande brand uitgebroken. De brandweer heeft veel materieel ingezet om de brand te bestrijden. Er zijn meerdere eenheden van de brandweer opgeroepen om branduitbreiding naar andere bouwdelen te voorkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een poging zaterdagmiddag om het wereldrecord watertrappelen te verbeteren is gelukt. Dat laat een woordvoerder van de Amsterdamse wethouder Sofyan Mbarki weten. 1411 mensen deden om 15.55 uur op verschillende locaties in Nederland mee aan de poging om één minuut te watertrappelen.
5 uur geledenOOSTERBEEK (ANP) - Een recordaantal deelnemers doet zaterdag mee aan de 78e Airborne Wandeltocht in het Gelderse Oosterbeek, meldt een woordvoerder. De wandeltocht is een eerbetoon aan de Britse en Poolse militairen die omkwamen bij de Slag om Arnhem.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD "overweegt serieus" om in de oppositie te gaan, mocht GroenLinks-PvdA gaan meeregeren. Dat zei partijleider Dilan Yeşilgöz tegen de verzamelde pers op het VVD-congres. "Wij zijn niet getrouwd met het pluche."
10 uur geledenROERMOND (ANP) - "Terwijl wij hier herdenken, weten we dat ook vandaag de wereld onrustig is", sprak demissionair staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman zaterdag in Roermond. Daar was de 38e jaarlijkse herdenking van de omgekomen militairen in voormalig Nederlands-Indië en Nieuw-Guinea. Na zijn toespraak legde Tuinman een krans bij het Nationaal Indië-monument 1945-1962 in de Limburgse stad.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zondagavond is in Nederland een maansverduistering te zien. Tussen 19.31 en 20.53 uur verschijnt de totaal verduisterde maan laag aan de oostelijke horizon. Wel kan sluierbewolking langs de oostgrens en boven Duitsland de zichtbaarheid beperken, verwacht Weeronline.
16 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Een deel van de omgeving van een winkelcentrum in Lelystad is afgezet omdat daar een mogelijk explosief is aangetroffen. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek naar de situatie.
18 uur geleden