
Aantal nieuwe coronagevallen in Duitsland opnieuw gestegen
BERLIJN (ANP/RTR) - In Duitsland is het aantal coronabesmettingen dat in de laatste 24 uur is vastgesteld met ruim duizend gestegen ten opzichte van een dag eerder. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, heeft vrijdagochtend 23.449 nieuwe gevallen gemeld.
Daarmee zet de stijgende trend in de loop van de week door. Donderdag meldde het RKI 22.046 nieuwe gevallen, woensdag rond de 17.000 en dinsdag zo'n 13.500 besmettingen. In totaal is het coronavirus in Duitsland bij 1.130.238 personen vastgesteld.
In het afgelopen etmaal overleden nog eens 432 personen in Duitsland aan de gevolgen van Covid-19. Het totale dodental als gevolg van de epidemie komt daarmee op 18.034 te staan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement stemt donderdag over de mineralendeal met de Verenigde Staten, meldt een parlementslid op Telegram. Het akkoord werd deze week ondertekend, maar moet nog worden bekrachtigd door de volksvertegenwoordiging in Kyiv.
1 uur geledenUPPSALA (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie nieuwe verdachten opgepakt voor de moorden op drie jongeren in Uppsala. De eerder gearresteerde 16-jarige jongen is niet langer verdacht in het onderzoek.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse inlichtingendienst heeft de rechts-radicale partij Alternative für Deutschland (AfD) bestempeld als een "extremistische" organisatie. De partij zou een bedreiging vormen voor de democratie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) waarschuwt dat de humanitaire hulpverlening in de Gazastrook op het punt staat "volledig in te storten". Israël blokkeert de levering van voedsel en hulpgoederen aan het Palestijnse gebied vrijdag precies twee maanden.
2 uur geledenVALLETTA (ANP/RTR) - Een groep activisten die per schip noodhulp voor de Gazastrook probeert te regelen, zegt dat hun schip is aangevallen door Israëlische drones. Het vaartuig zou afgelopen nacht zijn geraakt toen het in de buurt van Malta over internationale wateren voer.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Medewerkers van het Vaticaan zijn begonnen met de plaatsing van een schoorsteen op de Sixtijnse Kapel. Kardinalen komen vanaf woensdag in de kapel bijeen om een nieuwe paus te kiezen en zullen met rook via de schoorsteen met de buitenwereld communiceren.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse rechts-populistische partij Reform UK heeft "verbluffende" successen geboekt bij de lokale verkiezingen, schrijven Britse media. Hoewel nog niet alle uitslagen binnen zijn, is al wel duidelijk dat de partij van Nigel Farage voor het eerst een burgemeester mag leveren en dat Reform een zetel in het nationale parlement overneemt van Labour.
3 uur geleden