Aantal nieuwe coronagevallen gestegen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal coronapatiënten in Nederland is vrijdag met 636 gestegen. Dat is meer dan op donderdag, toen er 577 gevallen bijkwamen, maar minder dan woensdag (654) en dinsdag (779). In de afgelopen zeven dagen zijn 4339 mensen positief getest.
Ongeveer de helft van alle nieuwe besmette mensen is 20 tot 40 jaar. Ongeveer een kwart is 40 tot 60 jaar.
Amsterdam-Amstelland registreerde 135 nieuwe gevallen, waaronder 120 in Amsterdam zelf. In Rotterdam-Rijnmond werden 103 mensen positief getest. Onder hen zijn 74 Rotterdammers. In Haaglanden kwamen er 89 gevallen bij, in Midden- en West-Brabant 39, in de provincie Utrecht 36.
Jongerenfeest
In Kennemerland kwamen 31 besmettingen aan het licht, het hoogste aantal in de regio sinds half april. Enkele jongeren uit Haarlem en omstreken werden positief getest na een bezoek aan jongerencamping Appelhof op Terschelling. In Zandvoort kwamen er acht nieuwe gevallen bij. In de laatste zeven dagen zijn 23 mensen in de populaire badplaats positief getest.
In Friesland kregen tussen donderdagochtend en vrijdagochtend elf mensen te horen dat ze het coronavirus hebben opgelopen. Zes van de elf nieuwe gevallen zijn in de gemeente Noardeast-Fryslân, waar Dokkum onder valt. Een jongerenfeest daar leidde tot een plaatselijke corona-uitbraak. In de afgelopen week zijn 36 mensen in de gemeente positief getest. In de vijf maanden ervoor was het virus bij 'slechts' 32 inwoners vastgesteld.
Bergen op Zoom was de afgelopen tijd een van de grootste brandhaarden van Nederland, maar daar is het afgelopen etmaal maar één nieuw geval aan het licht gekomen. In de afgelopen week zijn 108 inwoners van de West-Brabantse plaats positief bevonden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
36 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
8 uur geleden