Aantal nieuwe coronagevallen gestegen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal coronapatiënten in Nederland is vrijdag met 636 gestegen. Dat is meer dan op donderdag, toen er 577 gevallen bijkwamen, maar minder dan woensdag (654) en dinsdag (779). In de afgelopen zeven dagen zijn 4339 mensen positief getest.
Ongeveer de helft van alle nieuwe besmette mensen is 20 tot 40 jaar. Ongeveer een kwart is 40 tot 60 jaar.
Amsterdam-Amstelland registreerde 135 nieuwe gevallen, waaronder 120 in Amsterdam zelf. In Rotterdam-Rijnmond werden 103 mensen positief getest. Onder hen zijn 74 Rotterdammers. In Haaglanden kwamen er 89 gevallen bij, in Midden- en West-Brabant 39, in de provincie Utrecht 36.
Jongerenfeest
In Kennemerland kwamen 31 besmettingen aan het licht, het hoogste aantal in de regio sinds half april. Enkele jongeren uit Haarlem en omstreken werden positief getest na een bezoek aan jongerencamping Appelhof op Terschelling. In Zandvoort kwamen er acht nieuwe gevallen bij. In de laatste zeven dagen zijn 23 mensen in de populaire badplaats positief getest.
In Friesland kregen tussen donderdagochtend en vrijdagochtend elf mensen te horen dat ze het coronavirus hebben opgelopen. Zes van de elf nieuwe gevallen zijn in de gemeente Noardeast-Fryslân, waar Dokkum onder valt. Een jongerenfeest daar leidde tot een plaatselijke corona-uitbraak. In de afgelopen week zijn 36 mensen in de gemeente positief getest. In de vijf maanden ervoor was het virus bij 'slechts' 32 inwoners vastgesteld.
Bergen op Zoom was de afgelopen tijd een van de grootste brandhaarden van Nederland, maar daar is het afgelopen etmaal maar één nieuw geval aan het licht gekomen. In de afgelopen week zijn 108 inwoners van de West-Brabantse plaats positief bevonden.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
44 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
2 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
4 uur geleden