Aantal nieuwe coronagevallen begint te dalen
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal positieve coronatests begint snel te dalen. In de afgelopen week heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) 18.654 bevestigde besmettingen geregistreerd. Voor het eerst sinds 4 oktober komt het weektotaal onder de 20.000 uit.
Vergeleken met vorige week is het aantal nieuwe gevallen met 19,3 procent gedaald. Dat is de snelste afname sinds 27 augustus. Een verklaring voor de daling heeft het RIVM niet.
Afgelopen dinsdag meldde het RIVM dat het aantal positieve tests min of meer gelijk was gebleven. Het instituut kon toen niet zeggen of dit het begin van een daling was, een tijdelijke stabilisatie, of alleen maar een hapering in de stijging. Wel zouden veel mensen beschermd zijn door het begin van de herhaalprikken en doordat sommige mensen nog antistoffen hebben van hun besmetting in de zomergolf.
Afgelopen dag
Tussen donderdagochtend en vrijdagochtend registreerde het RIVM slechts 952 bevestigde besmettingen, het laagste aantal sinds 19 september. Amsterdam voert, zoals gebruikelijk, de lijst aan. In de afgelopen dag kregen 124 inwoners daar bericht dat het coronavirus bij hen is aangetroffen. Daarna volgen Nijmegen (38), Alphen aan den Rijn (28), Gouda (24) en Assen (23). In Den Haag waren er acht positieve tests, in Rotterdam vijf en in Utrecht twee, maar het RIVM maakt geen melding van een storing. In de cijfers is ook geen verschil tussen het noorden, dat nu herfstvakantie heeft, en het midden en het zuiden, waar de herfstvakantie bijna begint.
Het aantal gemelde sterfgevallen loopt wel op. In de afgelopen week kreeg het RIVM bericht dat vijftig mensen aan de gevolgen van hun coronabesmetting zijn overleden. Dat is het hoogste aantal in een week sinds 27 april, bijna zes maanden geleden. Het is niet verplicht om het overlijden van een coronapatiënt te registreren. Daardoor is het werkelijke aantal sterfgevallen niet bekend, en het is dus ook moeilijk te zeggen of het sterftecijfer echt stijgt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere rechtse partijen zijn sceptisch over de manier waarop is besloten om de licentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Deze maand maakte cultuurminister Rianne Letschert (D66) bekend dat zij de vergunning wil intrekken en dat voorgenomen besluit ligt momenteel bij de omroep.
19 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.
52 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.
4 uur geleden