Aantal nieuwe coronadoden New York weer lager
NEW YORK (ANP) - Het aantal mensen dat de afgelopen 24 uur is overleden door het coronavirus in de Amerikaanse staat New York is weer lager dan de dag ervoor. Het gaat om 289 mensen tegenover 306 een dag eerder. Het aantal geregistreerde doden staat op 24.069.
Het aantal ziekenhuisopnamen lijkt af te vlakken, volgens gouverneur Andrew Cuomo. Het ligt al dagenlang rond de 1000, afgelopen dag waren het er 954. "We willen dat aantal naar beneden brengen, daarom gaan we meer informatie opvragen over de mensen in het ziekenhuis. Daar kunnen we dan ons beleid op aanpassen."
Een van de maatregelen om het aantal besmettingen verder terug te brengen is dat de scholen en universiteiten in de staat voor de rest van het schooljaar gesloten blijven. New York is een van de zwaarst getroffen staten in de VS.
In de Verenigde Staten zijn veel mensen tegen de strenge lockdownregels. Cuomo zei tijdens een persconferentie wat de impact was van de maatregelen. "Een maand geleden leek het aantal besmettingen, ziekenhuisopnames en doden steeds meer toe te nemen. Door onze maatregelen hebben we de cijfers veranderd. Zonder de lockdown zouden er 100.000 meer patiënten in het ziekenhuis zijn opgenomen dan is gebeurd."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
32 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
6 uur geleden