Aantal nieuwe coronadoden New York weer lager
NEW YORK (ANP) - Het aantal mensen dat de afgelopen 24 uur is overleden door het coronavirus in de Amerikaanse staat New York is weer lager dan de dag ervoor. Het gaat om 289 mensen tegenover 306 een dag eerder. Het aantal geregistreerde doden staat op 24.069.
Het aantal ziekenhuisopnamen lijkt af te vlakken, volgens gouverneur Andrew Cuomo. Het ligt al dagenlang rond de 1000, afgelopen dag waren het er 954. "We willen dat aantal naar beneden brengen, daarom gaan we meer informatie opvragen over de mensen in het ziekenhuis. Daar kunnen we dan ons beleid op aanpassen."
Een van de maatregelen om het aantal besmettingen verder terug te brengen is dat de scholen en universiteiten in de staat voor de rest van het schooljaar gesloten blijven. New York is een van de zwaarst getroffen staten in de VS.
In de Verenigde Staten zijn veel mensen tegen de strenge lockdownregels. Cuomo zei tijdens een persconferentie wat de impact was van de maatregelen. "Een maand geleden leek het aantal besmettingen, ziekenhuisopnames en doden steeds meer toe te nemen. Door onze maatregelen hebben we de cijfers veranderd. Zonder de lockdown zouden er 100.000 meer patiƫnten in het ziekenhuis zijn opgenomen dan is gebeurd."
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
7 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
8 uur geleden