Aantal nieuwe coronadoden New York weer lager
NEW YORK (ANP) - Het aantal mensen dat de afgelopen 24 uur is overleden door het coronavirus in de Amerikaanse staat New York is weer lager dan de dag ervoor. Het gaat om 289 mensen tegenover 306 een dag eerder. Het aantal geregistreerde doden staat op 24.069.
Het aantal ziekenhuisopnamen lijkt af te vlakken, volgens gouverneur Andrew Cuomo. Het ligt al dagenlang rond de 1000, afgelopen dag waren het er 954. "We willen dat aantal naar beneden brengen, daarom gaan we meer informatie opvragen over de mensen in het ziekenhuis. Daar kunnen we dan ons beleid op aanpassen."
Een van de maatregelen om het aantal besmettingen verder terug te brengen is dat de scholen en universiteiten in de staat voor de rest van het schooljaar gesloten blijven. New York is een van de zwaarst getroffen staten in de VS.
In de Verenigde Staten zijn veel mensen tegen de strenge lockdownregels. Cuomo zei tijdens een persconferentie wat de impact was van de maatregelen. "Een maand geleden leek het aantal besmettingen, ziekenhuisopnames en doden steeds meer toe te nemen. Door onze maatregelen hebben we de cijfers veranderd. Zonder de lockdown zouden er 100.000 meer patiënten in het ziekenhuis zijn opgenomen dan is gebeurd."
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
55 minuten geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
1 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
4 uur geleden