Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe coronadoden in België iets gestegen

Aantal nieuwe coronadoden in België iets gestegen

BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is gestorven als gevolg van het coronavirus is het afgelopen etmaal gestegen met 107, waarmee het totaal komt op 8521. Ruim de helft van hen overleed in een woonzorgcentrum. Een dag eerder werden nog 80 sterfgevallen gemeld.

In de ziekenhuizen liggen 2555 patiënten, de afgelopen 24 uur waren er 108 nieuwe opnames, terwijl 221 mensen werden ontslagen. Op de intensivecareafdelingen daalde het aantal patiënten verder met 34 tot 508. Van hen worden er 339 beademd, aldus viroloog Steven Van Gucht.

De afgelopen dag werden 21.908 testen uitgevoerd. Het aantal bevestigde besmettingen nam toe met 591 tot 52.011. "De dalende trend zet zich voort in alle indicatoren", zeggen de gezondheidsautoriteiten over de cijfers van de afgelopen week.

Beperkt bezoek

Inmiddels zijn bij 6 procent van de Belgen antistoffen tegen het coronavirus aangetroffen, blijkt uit een meting van de Universiteit Antwerpen. Dat is een verdubbeling vergeleken met twee weken geleden. Dat toont volgens epidemioloog Pierre Van Damme aan dat ook tijdens de lockdownperiode veel Belgen besmet raakten. Hij stelt vast dat groepsimmuniteit nog ver weg is. Daarbij moet volgens hem minstens de helft van de bevolking antilichamen hebben.

Vanaf zondag mogen mensen weer beperkt bezoek ontvangen. Maandag gaan in België de winkels weer open en begint ook het project om contacten van mensen die besmet zijn met het coronavirus op te sporen. Medewerkers van een callcenter gaan inwoners bellen die positief hebben getest op Covid-19 om in kaart te brengen met wie ze recent in contact zijn geweest. Potentieel besmette burgers wordt gevraagd thuis te blijven. De privacy wordt gewaarborgd, verzekeren de autoriteiten.

Meer uit Buitenland

Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

10 minuten geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

11 minuten geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

32 minuten geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

35 minuten geleden
VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

1 uur geleden
NAVO ingenomen met overleg over Franse kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.

1 uur geleden
Qatar: Iran valt niet alleen militaire doelen aan, maar hele land

DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.

2 uur geleden