Aantal nieuwe coronadoden in België iets gestegen
BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is gestorven als gevolg van het coronavirus is het afgelopen etmaal gestegen met 107, waarmee het totaal komt op 8521. Ruim de helft van hen overleed in een woonzorgcentrum. Een dag eerder werden nog 80 sterfgevallen gemeld.
In de ziekenhuizen liggen 2555 patiënten, de afgelopen 24 uur waren er 108 nieuwe opnames, terwijl 221 mensen werden ontslagen. Op de intensivecareafdelingen daalde het aantal patiënten verder met 34 tot 508. Van hen worden er 339 beademd, aldus viroloog Steven Van Gucht.
De afgelopen dag werden 21.908 testen uitgevoerd. Het aantal bevestigde besmettingen nam toe met 591 tot 52.011. "De dalende trend zet zich voort in alle indicatoren", zeggen de gezondheidsautoriteiten over de cijfers van de afgelopen week.
Beperkt bezoek
Inmiddels zijn bij 6 procent van de Belgen antistoffen tegen het coronavirus aangetroffen, blijkt uit een meting van de Universiteit Antwerpen. Dat is een verdubbeling vergeleken met twee weken geleden. Dat toont volgens epidemioloog Pierre Van Damme aan dat ook tijdens de lockdownperiode veel Belgen besmet raakten. Hij stelt vast dat groepsimmuniteit nog ver weg is. Daarbij moet volgens hem minstens de helft van de bevolking antilichamen hebben.
Vanaf zondag mogen mensen weer beperkt bezoek ontvangen. Maandag gaan in België de winkels weer open en begint ook het project om contacten van mensen die besmet zijn met het coronavirus op te sporen. Medewerkers van een callcenter gaan inwoners bellen die positief hebben getest op Covid-19 om in kaart te brengen met wie ze recent in contact zijn geweest. Potentieel besmette burgers wordt gevraagd thuis te blijven. De privacy wordt gewaarborgd, verzekeren de autoriteiten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
57 seconden geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
6 uur geleden