
Aantal nieuwe coronadoden in België iets gestegen
BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is gestorven als gevolg van het coronavirus is het afgelopen etmaal gestegen met 107, waarmee het totaal komt op 8521. Ruim de helft van hen overleed in een woonzorgcentrum. Een dag eerder werden nog 80 sterfgevallen gemeld.
In de ziekenhuizen liggen 2555 patiënten, de afgelopen 24 uur waren er 108 nieuwe opnames, terwijl 221 mensen werden ontslagen. Op de intensivecareafdelingen daalde het aantal patiënten verder met 34 tot 508. Van hen worden er 339 beademd, aldus viroloog Steven Van Gucht.
De afgelopen dag werden 21.908 testen uitgevoerd. Het aantal bevestigde besmettingen nam toe met 591 tot 52.011. "De dalende trend zet zich voort in alle indicatoren", zeggen de gezondheidsautoriteiten over de cijfers van de afgelopen week.
Beperkt bezoek
Inmiddels zijn bij 6 procent van de Belgen antistoffen tegen het coronavirus aangetroffen, blijkt uit een meting van de Universiteit Antwerpen. Dat is een verdubbeling vergeleken met twee weken geleden. Dat toont volgens epidemioloog Pierre Van Damme aan dat ook tijdens de lockdownperiode veel Belgen besmet raakten. Hij stelt vast dat groepsimmuniteit nog ver weg is. Daarbij moet volgens hem minstens de helft van de bevolking antilichamen hebben.
Vanaf zondag mogen mensen weer beperkt bezoek ontvangen. Maandag gaan in België de winkels weer open en begint ook het project om contacten van mensen die besmet zijn met het coronavirus op te sporen. Medewerkers van een callcenter gaan inwoners bellen die positief hebben getest op Covid-19 om in kaart te brengen met wie ze recent in contact zijn geweest. Potentieel besmette burgers wordt gevraagd thuis te blijven. De privacy wordt gewaarborgd, verzekeren de autoriteiten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn minister van Transport uit zijn functie ontheven. Dat komt naar voren uit een presidentieel decreet. Het is onduidelijk waarom bewindsman Roman Starovojt na ruim een jaar moet opstappen.
12 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De vulkaan Lewotobi Laki-Laki in Indonesië is opnieuw uitgebarsten. De autoriteiten in het land melden dat daarbij een aswolk van ongeveer 18 kilometer hoog vrij is gekomen. De Australische omroep ABC bericht dat het vliegverkeer bij Bali wordt gehinderd.
40 minuten geledenAUSTIN (ANP) - In het door dodelijke overstromingen getroffen Kerr County (Texas) wordt al jaren gediscussieerd over een mogelijk waarschuwingssysteem voor overstromingen. Dat kwam er niet omdat het te duur werd gevonden, schrijft de krant The New York Times. Rechter Rob Kelly, de hoogste gekozen functionaris in het gebied, legde uit dat belastingbetalers in de county weinig voelden voor hogere uitgaven.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft melding gemaakt van zeker vier doden door Russische aanvallen op verschillende plekken in het land. Ook raakten ruim dertig mensen gewond.
1 uur geledenMORWELL (ANP/RTR) - De Australische Erin Patterson (50) is door een jury in Australië schuldig bevonden aan drievoudige moord en een poging tot moord, na een lunch met giftige paddenstoelen in 2023. Ze serveerde het gerecht beef wellington aan haar 70-jarige ex-schoonouders Don en Gail Patterson. Ook Gails zus Heather (66) en haar man Ian Wilkinson waren aanwezig. Don, Gail en Heather kwamen om het leven, alleen Ian overleefde het etentje.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - In de Amerikaanse staat Texas is het dodental door overstromingen opgelopen tot 78. In de regio Kerr County kwamen 68 mensen om het leven, onder wie 28 kinderen, zei politiekorpschef Larry Leitha zondag. Elders in de staat vielen tien doden, liet gouverneur Greg Abbott eerder weten. Hij specificeerde niet om hoeveel kinderen het ging. Er worden nog 41 mensen vermist.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft evacuatiewaarschuwingen afgegeven voor mensen in drie Jemenitische havens. Het leger zegt dat het deze gebieden zal aanvallen vanwege militaire activiteiten die daar plaatsvinden.
9 uur geleden