Aantal nieuwe coronadoden in België iets gestegen
BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is gestorven als gevolg van het coronavirus is het afgelopen etmaal gestegen met 107, waarmee het totaal komt op 8521. Ruim de helft van hen overleed in een woonzorgcentrum. Een dag eerder werden nog 80 sterfgevallen gemeld.
In de ziekenhuizen liggen 2555 patiënten, de afgelopen 24 uur waren er 108 nieuwe opnames, terwijl 221 mensen werden ontslagen. Op de intensivecareafdelingen daalde het aantal patiënten verder met 34 tot 508. Van hen worden er 339 beademd, aldus viroloog Steven Van Gucht.
De afgelopen dag werden 21.908 testen uitgevoerd. Het aantal bevestigde besmettingen nam toe met 591 tot 52.011. "De dalende trend zet zich voort in alle indicatoren", zeggen de gezondheidsautoriteiten over de cijfers van de afgelopen week.
Beperkt bezoek
Inmiddels zijn bij 6 procent van de Belgen antistoffen tegen het coronavirus aangetroffen, blijkt uit een meting van de Universiteit Antwerpen. Dat is een verdubbeling vergeleken met twee weken geleden. Dat toont volgens epidemioloog Pierre Van Damme aan dat ook tijdens de lockdownperiode veel Belgen besmet raakten. Hij stelt vast dat groepsimmuniteit nog ver weg is. Daarbij moet volgens hem minstens de helft van de bevolking antilichamen hebben.
Vanaf zondag mogen mensen weer beperkt bezoek ontvangen. Maandag gaan in België de winkels weer open en begint ook het project om contacten van mensen die besmet zijn met het coronavirus op te sporen. Medewerkers van een callcenter gaan inwoners bellen die positief hebben getest op Covid-19 om in kaart te brengen met wie ze recent in contact zijn geweest. Potentieel besmette burgers wordt gevraagd thuis te blijven. De privacy wordt gewaarborgd, verzekeren de autoriteiten.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
7 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.
8 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
1 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
2 uur geleden