Aantal nieuwe coronabesmettingen stijgt verder
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen stijgt verder. Tussen zaterdagochtend en zondagochtend zijn 17.531 positieve tests geregistreerd, ruim boven het gemiddelde van de afgelopen week. De toename werd verwacht, omdat de nieuwe en besmettelijkere omikronvariant van het coronavirus dominant is geworden.
In de afgelopen zeven dagen kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) 101.051 meldingen van positieve tests. Dat is 18,5 procent meer dan in de zeven dagen ervoor. Gemiddeld komt het neer op 14.436 positieve tests per dag. Dat gemiddelde stijgt voor de vijfde dag op rij.
In Amsterdam zijn 1089 positieve tests geregistreerd. In Rotterdam kregen 995 inwoners te horen dat het coronavirus bij hen is aangetroffen. Daarna volgen Den Haag (443), Utrecht (397) en Haarlem (280).
Het aantal sterfgevallen bedroeg zondag zes, mogelijk kan dit lage aantal te maken hebben met nieuwjaarsdag. Op vrije dagen worden doorgaans minder sterfgevallen doorgegeven aan het RIVM. Het kan zijn dat er meer mensen zijn overleden, maar dat de anderen in de komende dagen alsnog worden geregistreerd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.
11 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
18 uur geleden