Aantal nieuwe coronabesmettingen in Duitsland gedaald
BERLIJN (ANP) - Het aantal nieuwe besmettingen met het coronavirus dat het afgelopen etmaal in Duitsland is vastgesteld, is gedaald. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, heeft vrijdagochtend 25.533 nieuwe gevallen gemeld.
Donderdagochtend werden er door het RKI nog ruim 32.000 nieuwe besmettingen in de laatste 24 uur gemeld, de dag daarvoor lag het aantal op 24.740. Afnames in en na het weekend en toenames naarmate de week vordert, zijn in Duitsland nagenoeg een vast patroon. In totaal is het coronavirus in Duitsland bij 1.612.648 personen vastgesteld.
In het laatste etmaal overleden in Duitsland nog eens 412 patiënten aan de gevolgen van Covid-19, bijna de helft minder dan een dag eerder. Het totale officiële aantal coronadoden staat in de Bondsrepubliek nu op 29.182.
Sinds vorige week woensdag is in Duitsland een harde lockdown van kracht. Onder meer veel bedrijven en scholen moeten gesloten blijven tot in januari, kwam bondskanselier Angela Merkel overeen met de deelstaatregeringen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
1 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
4 uur geleden