Aantal nieuwe coronabesmettingen Duitsland stijgt weer
BERLIJN (ANP/RTR) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen in Duitsland dat in het laatste etmaal is vastgesteld, is weer toegenomen nadat het een aantal dagen op rij was gedaald. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, meldt dinsdagochtend 11.369 nieuwe besmettingen.
Zaterdag, zondag en maandag was er nog sprake van respectievelijk rond de 18.500, 14.000 en 7000 besmettingen. Aan die daling is met de nieuwe cijfers van dinsdag een einde gekomen. Duitsland passeerde vrijdag de grens van 2 miljoen besmettingsgevallen. Het coronavirus is in totaal bij 2.052.028 personen in Duitsland vastgesteld.
In het afgelopen etmaal overleden in Duitsland zeker 989 personen aan de gevolgen van Covid-19. Het totale dodental bedraagt er nu minstens 47.622 personen.
Overleg Merkel
Bondskanselier Angela Merkel heeft dinsdag een vervroegd beraad met de zestien deelstaatpremiers over nog strengere coronamaatregelen. Het overleg zou eigenlijk komende week zijn, maar Berlijn heeft grote zorgen over gemuteerde varianten van het coronavirus, die zouden rechtvaardigden dat het sociale en economische leven nog verder wordt ingeperkt.
In Duitsland werd eind vorig jaar ongeveer tegelijkertijd met Nederland een harde lockdown ingevoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
7 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
10 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
10 uur geleden