Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe corona-besmettingen in Rusland laagste in zes weken

Aantal nieuwe corona-besmettingen in Rusland laagste in zes weken

MOSKOU (ANP) - Rusland meldde donderdag dat er in de laatste 24 uur 7790 nieuwe besmettingsgevallen met het coronavirus zijn vastgesteld, het laagste aantal in zes weken. Dat brengt het totale aantal besmettingsgevallen in Rusland op 561.091.

In het laatste etmaal zijn 182 Russen bij wie het longvirus eerder is vastgesteld, overleden. Dat brengt het totale Russische dodental op 7660.

In Moskou, de voornaamste infectiehaard binnen het land, zijn dinsdag allerlei beperkingen opgeheven, waaronder verplichte reispassen, zodat bewoners weer vrij kunnen bewegen in de straten en parken.

Referendum

Ook veel andere regio's heffen de lockdownmaatregelen op. Rusland bereidt zich voor op het houden van een referendum op 1 juli, ondanks de epidemie. President Vladimir Poetin zoekt daarin publieke steun voor grondwetswijzigingen die hem in staat zouden stellen om na zijn huidige ambtsperiode in het Kremlin te blijven.

Critici hebben twijfels geuit over het relatief lage officiële sterftecijfer in Rusland en de autoriteiten ervan beschuldigd de omvang van de crisis te bagatelliseren.

Meer uit Buitenland

Media: vervolging mislukt van Democraten na video voor militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Openbaar Ministerie kan zes Democratische politici niet vervolgen voor het verspreiden van een video waarin ze militairen vertelden dat ze geen illegale bevelen hoeven op te volgen. Een onderzoeksjury weigerde volgens media als CNN en The New York Times de aanklachten goed te keuren. De beelden leidden tot een woedende reactie van president Donald Trump, die de zes verraders noemde die de doodstraf verdienen.

14 minuten geleden
Brussel lanceert actieplan om EU tegen drones te beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.

1 uur geleden
Europol meldt inbeslagname van 1,2 miljard euro aan nepgeld

DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.

1 uur geleden
Iran bereid tot inspecties van nucleaire installaties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.

1 uur geleden
Verdachte zaak-Guthrie weer vrijgelaten, zegt haar niet te kennen

TUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.

1 uur geleden
Franse buitenlandminister geschokt om mogelijk Epstein-lek

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".

2 uur geleden
VK verdubbelt aantal militairen in Noorwegen

LONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.

3 uur geleden