Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe besmettingen in Duitsland zakt naar 11.000

Aantal nieuwe besmettingen in Duitsland zakt naar 11.000

BERLIJN (ANP) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen in Duitsland valt zondag iets lager uit dan de dag daarvoor. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, meldt dat in de afgelopen 24 uur het aantal coronagevallen met 11.176 is gestegen.

Zaterdag ging het om 14.714 nieuwe gevallen. Dat was een record. Het totale aantal besmettingen in Duitsland komt nu uit op ruim 429.000. Het dodental steeg met 29 tot 10.032.

De Duitse bondskanselier Angela Merkel riep zaterdag in een videoboodschap Duitsers op het aantal sociale contacten te beperken en zo min mogelijk te reizen. Als inwoners het aantal contactmomenten verkleinen "kunnen we gezamenlijk de enorme uitdaging aangaan die het virus met zich meebrengt", aldus Merkel.

Meer uit Buitenland

VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

57 minuten geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

1 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

1 uur geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

6 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

7 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

8 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

10 uur geleden