
Aantal nieuwe besmettingen Duitsland daalt verder
BERLIJN (ANP/RTR) - Voor het tweede etmaal op rij zijn er weer minder nieuwe coronabesmettingen vastgesteld in Duitsland. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, heeft zaterdagochtend 8354 nieuwe besmettingen gemeld.
Vrijdag meldde het RKI 9860 nieuwe gevallen, een lichte daling ten opzichte van donderdag na een aantal dagen stijging. In totaal is het coronavirus tot dusver bij ruim 2,3 miljoen personen in Duitsland vastgesteld.
In de afgelopen 24 uur overleden in de Bondsrepubliek nog eens minstens 551 personen aan de gevolgen van Covid-19. Het officiële Duitse dodental van de pandemie komt daarmee bijna op 65.000.
Deze week maakte de Duitse regering bekend dat er in het land zeker nog tot 7 maart een lockdown van kracht blijft. Wel komen er lichte versoepelingen, besloot bondskanselier Angela Merkel met de deelstaatregeringen. Zo gaan de scholen er snel weer open.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP) - De Russische journalist Ivan Zoejev is omgekomen bij een Oekraïense droneaanval in het door Rusland bezette deel van de regio Zaporizja in Oekraïne. Dat meldt het Russische staatspersbureau RIA Novosti, waarvoor Zoejev werkte. Op het moment van de aanval deed Zoejev als militair correspondent verslag vanuit Zaporizja. Zijn collega Joeri Vojtkevitsj raakte zwaargewond, aldus RIA Novosti.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een aanval uitgevoerd op een schip in het Caribisch gebied. Voor het eerst zijn er overlevenden onder de bemanning, meldt persbureau Reuters op basis van een anonieme Amerikaanse functionaris.
3 uur geledenMORRISTOWN (ANP) - Ace Frehley, gitarist van de Amerikaanse rockband KISS, is op 74-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een verklaring.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse autoriteiten onderzoeken hoe Greta Thunberg en andere Zweedse opvarenden van de Global Sumud Flotilla zijn behandeld in Israëlische detentie. Dat schrijft de Zweedse nieuwszender SVT Nyheter op basis van uitspraken van het hoofd consulaire zaken bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal binnenkort een nieuwe ontmoeting hebben met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meldt op Truth Social dat het gesprek zal plaatsvinden in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Het is nog niet duidelijk wanneer de ontmoeting zal plaatsvinden.
11 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang in het zuiden van Gaza bij Rafah opent vermoedelijk zondag. Dat melden onder meer Al Jazeera en het Italiaanse persbureau ANSA, die zich baseren op uitspraken van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De minister zei er niet bij of de grens opent voor alleen mensen, of ook noodhulp vanaf dat moment bij Rafah de grens over mag.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Turkije heeft een team van 81 reddingswerkers naar de Gazastrook gestuurd. Een deel van hen moet gaan helpen met het vinden van de lichamen van gijzelaars die nog onder het puin van de door Israël gebombardeerde gebouwen liggen.
12 uur geleden