Aantal nieuwe besmettingen Duitsland daalt verder
BERLIJN (ANP/RTR) - Voor het tweede etmaal op rij zijn er weer minder nieuwe coronabesmettingen vastgesteld in Duitsland. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, heeft zaterdagochtend 8354 nieuwe besmettingen gemeld.
Vrijdag meldde het RKI 9860 nieuwe gevallen, een lichte daling ten opzichte van donderdag na een aantal dagen stijging. In totaal is het coronavirus tot dusver bij ruim 2,3 miljoen personen in Duitsland vastgesteld.
In de afgelopen 24 uur overleden in de Bondsrepubliek nog eens minstens 551 personen aan de gevolgen van Covid-19. Het officiële Duitse dodental van de pandemie komt daarmee bijna op 65.000.
Deze week maakte de Duitse regering bekend dat er in het land zeker nog tot 7 maart een lockdown van kracht blijft. Wel komen er lichte versoepelingen, besloot bondskanselier Angela Merkel met de deelstaatregeringen. Zo gaan de scholen er snel weer open.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
31 minuten geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
17 uur geleden