Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nieuwe besmettingen Duitsland daalt verder

Aantal nieuwe besmettingen Duitsland daalt verder

BERLIJN (ANP/RTR) - Voor het tweede etmaal op rij zijn er weer minder nieuwe coronabesmettingen vastgesteld in Duitsland. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, heeft zaterdagochtend 8354 nieuwe besmettingen gemeld.

Vrijdag meldde het RKI 9860 nieuwe gevallen, een lichte daling ten opzichte van donderdag na een aantal dagen stijging. In totaal is het coronavirus tot dusver bij ruim 2,3 miljoen personen in Duitsland vastgesteld.

In de afgelopen 24 uur overleden in de Bondsrepubliek nog eens minstens 551 personen aan de gevolgen van Covid-19. Het officiële Duitse dodental van de pandemie komt daarmee bijna op 65.000.

Deze week maakte de Duitse regering bekend dat er in het land zeker nog tot 7 maart een lockdown van kracht blijft. Wel komen er lichte versoepelingen, besloot bondskanselier Angela Merkel met de deelstaatregeringen. Zo gaan de scholen er snel weer open.

Meer uit Buitenland

Duitse acteur Udo Kier op 81-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.

40 minuten geleden
Overlast voor reizigers door driedaagse ov-staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.

47 minuten geleden
Begrotingsakkoord in België na marathonoverleg

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.

1 uur geleden
Bekritiseerde lift op eiland bij Bali moet worden afgebroken

DENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.

2 uur geleden
Bolsonaro: paranoïde door medicatie bij incident met enkelband

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.

4 uur geleden
Separatist wint presidentsverkiezing Servisch deel Bosnië nipt

SARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.

5 uur geleden
Meerdere doden bij Russische aanvallen op Charkiv

KYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.

7 uur geleden