Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nachtclubs toch na 22.00 uur niet open vanwege dwangsom

Aantal nachtclubs toch na 22.00 uur niet open vanwege dwangsom

GRONINGEN (ANP) - Meerdere nachtclubs doen toch niet mee aan de landelijke protestactie De Nacht staat op nu gemeenten dreigen met dwangsommen. In Groningen hebben de gelegenheden EM2, Paradigm, Palace en Ocean 41 zich afgemeld uit angst voor een boete van 15.000 euro, zo meldt 'nachtburgemeester' en Groningse actiecoördinator Merlijn Poolman vrijdag. In Zwolle hebben feestcafés en nachtclubs zich ook teruggetrokken. Dat gebeurde nadat de veiligheidsregio IJsselland had gewaarschuwd dat er gehandhaafd zou worden en dat overtredingen ook vastgelegd zouden worden voor "bestuurlijke maatregelen achteraf" , oftewel een boete.

Bij de actie is het de bedoeling dat de nachthoreca in meerdere steden de deuren openhoudt na de tot nu toe toegestane tijd van 22.00 uur. De initiatiefnemers zijn het zat dat bij de plannen van het kabinet om de samenleving te heropenen niet aan het nachtleven wordt gedacht.

De zaken in Zwolle die niet meer meedoen gebruiken op Facebook allemaal dezelfde verklaring: "De actie is opgezet met de bedoeling om perspectief te krijgen voor het openen van de nachthoreca. Inmiddels hebben wij dit perspectief gekregen, door middel van de versoepelingen die er volgende week aankomen. Als wij de actie morgen door zouden zetten, is het onvermijdelijk dat wij tegenover de lokale overheid komen te staan en dat is iets wat wij op dit moment niet willen."

Groningen

De Groningse actiecoördinator Poolman is zwaar teleurgesteld dat de geplande actie in Groningen waarschijnlijk in het water valt. "Ik durf te betwijfelen of de gemeente echt die 15.000 euro boete zou hebben uitgeschreven, maar sommige ondernemers vonden het toch te spannend en hebben zich teruggetrokken." Hij zegt dat de Groningse nachthoreca de goede relatie met de gemeente niet wil vertroebelen of in een juridisch conflict wil belanden.

Het kabinet gaat naar verwachting volgende week de sluitingstijden in bijvoorbeeld de horeca verruimen tot uiterlijk 01.00 uur. Dat heeft volgens Poolman weinig tot geen zin. "Deze versoepelingen stellen werkelijk niks voor, de nacht heeft hier niets aan. Ondernemers hebben nog steeds totaal geen zicht op verbetering, de schulden blijven oplopen terwijl de steun abominabel is. Ik ben diep teleurgesteld en ik denk velen met mij."

Meer uit Binnenland

Provincies mogen alternatief stikstofplan maken rond natuur

DEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zegt ingewijden tegen het ANP. Dat kan inhouden dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel sterker wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds worden gehaald.

13 minuten geleden
NS: langere treinen en vervangende bussen bij Rode Lijn-protest

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.

45 minuten geleden
Tot twintig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen 

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.

1 uur geleden
Celstraf voor mishandeling bij pro-Palestijns protest UvA in 2024

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.

1 uur geleden
Verdachte doden vader in Heerhugowaard: ik was radeloos

ALKMAAR (ANP) - "Ik was helemaal radeloos. Ik kan het niet goedpraten. Ik heb daar verschrikkelijke fouten gemaakt." Dit zei de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard dinsdag in de rechtbank in Alkmaar, waar hij terechtstaat voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten in het huis van de verdachte in november 2024.

1 uur geleden
Minder vrouwen onderzocht op borstkanker door personeelstekort

BILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.

3 uur geleden
In auto in Rotterdam doodgeschoten man is 36-jarige Dordtenaar

ROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.

7 uur geleden