Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal nachtclubs toch na 22.00 uur niet open vanwege dwangsom

Aantal nachtclubs toch na 22.00 uur niet open vanwege dwangsom

GRONINGEN (ANP) - Meerdere nachtclubs doen toch niet mee aan de landelijke protestactie De Nacht staat op nu gemeenten dreigen met dwangsommen. In Groningen hebben de gelegenheden EM2, Paradigm, Palace en Ocean 41 zich afgemeld uit angst voor een boete van 15.000 euro, zo meldt 'nachtburgemeester' en Groningse actiecoördinator Merlijn Poolman vrijdag. In Zwolle hebben feestcafés en nachtclubs zich ook teruggetrokken. Dat gebeurde nadat de veiligheidsregio IJsselland had gewaarschuwd dat er gehandhaafd zou worden en dat overtredingen ook vastgelegd zouden worden voor "bestuurlijke maatregelen achteraf" , oftewel een boete.

Bij de actie is het de bedoeling dat de nachthoreca in meerdere steden de deuren openhoudt na de tot nu toe toegestane tijd van 22.00 uur. De initiatiefnemers zijn het zat dat bij de plannen van het kabinet om de samenleving te heropenen niet aan het nachtleven wordt gedacht.

De zaken in Zwolle die niet meer meedoen gebruiken op Facebook allemaal dezelfde verklaring: "De actie is opgezet met de bedoeling om perspectief te krijgen voor het openen van de nachthoreca. Inmiddels hebben wij dit perspectief gekregen, door middel van de versoepelingen die er volgende week aankomen. Als wij de actie morgen door zouden zetten, is het onvermijdelijk dat wij tegenover de lokale overheid komen te staan en dat is iets wat wij op dit moment niet willen."

Groningen

De Groningse actiecoördinator Poolman is zwaar teleurgesteld dat de geplande actie in Groningen waarschijnlijk in het water valt. "Ik durf te betwijfelen of de gemeente echt die 15.000 euro boete zou hebben uitgeschreven, maar sommige ondernemers vonden het toch te spannend en hebben zich teruggetrokken." Hij zegt dat de Groningse nachthoreca de goede relatie met de gemeente niet wil vertroebelen of in een juridisch conflict wil belanden.

Het kabinet gaat naar verwachting volgende week de sluitingstijden in bijvoorbeeld de horeca verruimen tot uiterlijk 01.00 uur. Dat heeft volgens Poolman weinig tot geen zin. "Deze versoepelingen stellen werkelijk niks voor, de nacht heeft hier niets aan. Ondernemers hebben nog steeds totaal geen zicht op verbetering, de schulden blijven oplopen terwijl de steun abominabel is. Ik ben diep teleurgesteld en ik denk velen met mij."

Meer uit Binnenland

Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

20 minuten geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

54 minuten geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

1 uur geleden
Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

3 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

3 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

4 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

4 uur geleden