Aantal migranten van buiten EU weer toegenomen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal migranten dat vorig jaar van buiten Europa naar Nederland kwam, is toegenomen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. Tijdens het eerste jaar van de pandemie was er een forse daling van de migratie te zien, maar vorig jaar waren de cijfers weer bijna gelijk aan het jaar voor de daling.
Ook het totaal aantal migranten is het afgelopen jaar weer toegenomen na een flinke afname het jaar ervoor, maar er zijn vooral meer immigranten die niet uit de EU of EFTA komen. Deze laatste categorie bestaat uit landen die wel onder het Europese vrijhandelsverdrag vallen, maar niet bij de EU horen. Dit zijn Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland.
De aanwas van migranten van buiten de EU is vooral te verklaren door de aanhoudende onrust in Syrië en Afghanistan. Ten opzichte van 2020 steeg het aantal asielmigranten vorig jaar met bijna 75 procent. In 2020 was de immigratie nog zeer beperkt vanwege bijvoorbeeld de inreisverboden die toen golden door de coronapandemie. In 2021 kwamen er in totaal ongeveer 37.000 immigranten meer naar Nederland dan het jaar ervoor. Zo'n 30.000 kwamen van buiten Europa.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geleden