Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal migranten van buiten EU weer toegenomen

Aantal migranten van buiten EU weer toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal migranten dat vorig jaar van buiten Europa naar Nederland kwam, is toegenomen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. Tijdens het eerste jaar van de pandemie was er een forse daling van de migratie te zien, maar vorig jaar waren de cijfers weer bijna gelijk aan het jaar voor de daling.

Ook het totaal aantal migranten is het afgelopen jaar weer toegenomen na een flinke afname het jaar ervoor, maar er zijn vooral meer immigranten die niet uit de EU of EFTA komen. Deze laatste categorie bestaat uit landen die wel onder het Europese vrijhandelsverdrag vallen, maar niet bij de EU horen. Dit zijn Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland.

De aanwas van migranten van buiten de EU is vooral te verklaren door de aanhoudende onrust in Syrië en Afghanistan. Ten opzichte van 2020 steeg het aantal asielmigranten vorig jaar met bijna 75 procent. In 2020 was de immigratie nog zeer beperkt vanwege bijvoorbeeld de inreisverboden die toen golden door de coronapandemie. In 2021 kwamen er in totaal ongeveer 37.000 immigranten meer naar Nederland dan het jaar ervoor. Zo'n 30.000 kwamen van buiten Europa.

Meer uit Binnenland

Iets meer broeikasgassen uitgestoten in tweede kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het tweede kwartaal van 2026 iets hoger dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM op basis van voorlopige cijfers.

1 uur geleden
Veel bussen vallen uit bij Arriva door landelijke staking

HEERENVEEN (ANP) - De meeste bussen van Arriva rijden woensdag niet als gevolg van de landelijke staking in het openbaar vervoer. Het vervoersbedrijf probeert de normale dienstregeling zoveel mogelijk in stand te houden. Er rijden woensdag de hele dag geen treinen van Arriva.

1 uur geleden
NS-stations leeg door landelijke 24-uursstaking

UTRECHT (ANP) - De NS-stations zijn leeg woensdagochtend vroeg vanwege de landelijke 24-uursstaking. Op Utrecht Centraal is het uitgestorven, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn daar slechts enkele NS-medewerkers. Ook op Amsterdam Centraal is het stil. Alleen luchthaven Schiphol is wel beperkt bereikbaar.

1 uur geleden
Minderhoud: grenzen scherp in gaten houden om vuurwerk te stoppen

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."

5 uur geleden
Forse kritiek toezichthouders op nieuwe wet inlichtingendiensten

DEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).

7 uur geleden
Ziekenhuis wist niet van misbruikverdenkingen arts uit Bergen

ALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.

9 uur geleden
Nederlanders opgepakt na schietpartij en achtervolging Marbella

MARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.

13 uur geleden