Aantal migranten van buiten EU weer toegenomen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal migranten dat vorig jaar van buiten Europa naar Nederland kwam, is toegenomen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. Tijdens het eerste jaar van de pandemie was er een forse daling van de migratie te zien, maar vorig jaar waren de cijfers weer bijna gelijk aan het jaar voor de daling.
Ook het totaal aantal migranten is het afgelopen jaar weer toegenomen na een flinke afname het jaar ervoor, maar er zijn vooral meer immigranten die niet uit de EU of EFTA komen. Deze laatste categorie bestaat uit landen die wel onder het Europese vrijhandelsverdrag vallen, maar niet bij de EU horen. Dit zijn Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland.
De aanwas van migranten van buiten de EU is vooral te verklaren door de aanhoudende onrust in Syrië en Afghanistan. Ten opzichte van 2020 steeg het aantal asielmigranten vorig jaar met bijna 75 procent. In 2020 was de immigratie nog zeer beperkt vanwege bijvoorbeeld de inreisverboden die toen golden door de coronapandemie. In 2021 kwamen er in totaal ongeveer 37.000 immigranten meer naar Nederland dan het jaar ervoor. Zo'n 30.000 kwamen van buiten Europa.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.
53 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft waarschuwingsschoten gelost in de Gelderse plaats Overasselt. Daar vond eerder in de nacht een schietpartij plaats, waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zeker 49 opiniestukken die de afgelopen maand in een aantal grote Nederlandse dagbladen verschenen, zijn volledig door AI geschreven. Dat meldt het nieuwsplatform AI Report van techjournalist Alexander Klöpping op basis van eigen onderzoek. Het gaat om een vijfde van het aantal opiniestukken dat is onderzocht.
4 uur geleden